четвер, 04 лютого 2021 14:59

Тимошенко стала прем'єром

Верховна Рада призначила Юлію Тимошенко прем'єр-міністром 4 лютого 2005 року. "За" проголосували 373 депутати.

Автор: Олександр Прокопенко
 

Тимошенко стала першою в історії України жінкою на посаді прем'єра.

В уряді були 4 віцепрем'єри. Перший - Анатолій Кінах, з питань європейської інтеграції - Олег Рибачук, з гуманітарних питань - Микола Томенко, адміністративно-територіальної реформи - Роман Безсмертний.

Міністром оборони став Анатолій Гриценко, закордонних справ - Борис Тарасюк.

Парламент схвалив Програму діяльності уряду на 2005 рік під назвою "Назустріч людям".

Роком раніше, у липня 2004-го, Юлія Тимошенко і Віктор Ющенко підписали угоду про створення коаліції "Сила народу" і про його підтримку на президентських виборах 2004 року. Тоді він був лідером "Нашої України".

26 грудня 2004 року Ющенко переміг на виборах президента. За нього проголосували 52% виборців, за тодішнього прем'єра Віктора Януковича - 44,2%.

Перед цим Верховний суд зобов'язав ЦВК, яке очолював Сергій Ківалов, призначити переголосування 2-го туру через порушення закону на виборах. Українці вийшли проти фальсифікацій на вуличні акції протесту. Ці події увійшли в історію як Помаранчева революція.

Протрималася в кріслі 7 місяців

Тимошенко протрималася в кріслі прем'єра 213 днів або 7 місяців.

5 вересня 2005-го 3-й президент Віктор Ющенко відправив у відставку уряд на чолі з нею.

Також Ющенко звільнив з посади секретаря Ради національної безпеки й оборони Петра Порошенка, голову СБУ Олександра Турчинова, президента Національної телекомпанії Тараса Стецьківа та голову Державної митної служби Володимира Скомаровського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тимошенко з трибуни Ради нагадали про хіхікання з Путіним

"Ці люди вели мою виборчу кампанію, хтось прийшов до мене 2002 року, хтось за декілька місяців до завершення кампанії або під час неї. Для мене це люди неординарні, це мої друзі, і відверто скажу, про багато речей буде говорити важко.

Я знав, що між цими людьми є певні непорозуміння.

З кожним днем я все більше і більше ставав свідком того, як між інститутами йдуть спочатку протистояння, потім серйозні конфлікти. Потім взаємні залаштункові інтриги, що почало передаватись уже на основу державної політики.

Щодня доводилося втручатися в конфлікти, які виникають між РНБО й урядом, держсекретарем і РНБО, урядом і Верховною Радою. Ці конфлікти вже стали порядком денним роботи влади.

Ми стали свідками того, як у владі з'явилося багато нових облич, але стався парадокс – обличчя влади не змінилося. Країну знову звинувачують у корупції, у тому, що немає публічних процесів в економіці, зокрема приватизаційних", - заявив тоді Ющенко.

Того ж дня призначив виконувачем обов'язків прем'єр-міністра Юрія Єханурова.

Вдруге Тимошенко стала прем'єр-міністром 2007-го. На цю посаду її висунула коаліція БЮТ і НУНС. Прем'єрство припало на період світової фінансово-економічної кризи 2008-2009 років.

Торік, 27 листопада, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко відзначила ювілей - їй виповнилося 60 років.

Минулого тижня вона з'явилася у Верховній Раді з новим іміджем.

Зараз ви читаєте новину «Тимошенко стала прем'єром». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі