Грузія показала – вона одна з небагатьох пострадянських країн, де є демократичні процедури, зокрема передачі політичної влади. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловила експерт Європейської ради міжнародних відносин Яна Кобзова.
1 жовтня в Грузії відбулися парламентські вибори. Опозиційна "Грузинська мрія" Бідзіни Іванішвілі набрала майже 55 відсотків голосів. За "Єдиний національний рух" президента Михаїла Саакашвілі проголосували 40 відсотків виборців. Жодна з інших партій не подолала 5-процентний бар'єр.
"Зовнішня політика не зміниться. Іванішвілі заявив про стратегічне партнерство зі США та інтеграцію до НАТО й ЄС. Зміниться тональність. Інтеграцію не намагатимуться робити наскоком, як за Саакашвілі. Від цього Грузія тільки виграє. Саакашвілі був активний у реформах, але не брав до уваги правила гри. Ефективність для нього була важливіша від демократичного процесу. Це не подобалось ЄС – вважали, що він надто все централізує. Є надія, що Іванішвілі більше поважатиме демократичні цінності", - наголосила Кобзова.
Політолог підкреслила, що європейської перспективи Грузія досі не має, як і жодна інша країна Східного партнерства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Каха Каладзе став віце-прем'єром Грузії
"Теоретично вона може її отримати, але це мало залежало від Саакашвілі. Так само не дуже залежатиме і від Іванішвілі. Бо прийом нових членів і зміна формату співпраці – це наслідок процесів усередині ЄС", - зауважила вона.
Думки інших експертів щодо того, як змінюватиметься Грузія після перемоги опозиції на парламентських виборах, читайте у журналі "Країна" № 39 (142) за 11 жовтня 2012 року.
Коментарі