Ув'язнення колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко викликало увагу широкого загалу не лише в Україні але і за межами нашої держави.
Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та опитування у РФ Левада-Центру.
Так, лише 11% опитаних громадян України не мають певної думки з цього приводу.
Найбільша частка опитаних - 39% - вважає, що Тимошенко опинилась в тюрмі саме через її політичну діяльність, 26% вважають, що вона ув'язнена за кримінальні злочини, 25% респондентів вважають, що ув'язнення екс-прем'єра спричинене і її політичною діяльністю, і кримінальною.
Таким чином, майже дві третини опитаних - 64% - не виключають політичних причин в ув'язненні Тимошенко, й, одночасно, близько половини виборців - 51% - не виключають наявності в цьому кримінальних причин.
У КМІС зазначили, що простежується явна диференціація у ставленні до причин ув'язнення колишнього прем'єр-міністра залежно від регіону та від політичних уподобань виборців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз: Угоди про асоціацію не буде, допоки Тимошенко у в'язниці
Так, у Західному та Центральному регіонах значно більше тих, хто вважає, що Тимошенко ув'язнена саме за політичну діяльність, ніж тих, хто вважає, що вона ув'язнена за кримінальні злочини: у Західному регіоні – 51% проти 9%, а у Центральному – 52% проти 14%.
У Південному та Східному регіонах, навпаки, помітно більше тих, хто вважає, що Тимошенко ув'язнена саме за кримінальні злочини, ніж тих, хто вважає, що вона ув'язнена за політичну діяльність: на Півдні – 40% проти 25%, а у Східному регіоні – 42% проти 24%.
Найбільше виборців, які вважають, що Тимошенко ув'язнено за кримінальні злочини, серед прихильників Партії регіонів (59%) та Комуністичної партії (48%).
Абсолютна більшість прихильників Блоку Юлії Тимошенко (83%) та переважна більшість прихильників "Фронту змін" (53%) вважають, що причиною ув'язнення Тимошенко є її політична діяльність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путіну вигідно, щоб Тимошенко сиділа - Фесенко
За даними Левада Центру, в серпні 2011 року серед мешканців Росії було вдвічі більше тих, котрі підтримують ув'язнення Тимошенко, ніж тих, котрі негативно ставляться до цього факту - 40% проти 20%; усі інші не змогли визначитися зі своїм ставленням до ув'язнення Тимошенко.
КМІС протягом 10-19 лютого 2012 року методом інтерв'ю опитав 2029 респондентів, що мешкають в усіх областях України, у Криму та у Києві.
Дослідження Левада-Центру, що репрезентативне для дорослого населення Росії, проводилося серпні 2011 року. Опитано 1600 респондентів віком від 18 років, у 127 населених пунктах.
Коментарі
29