вівторок, 12 червня 2007 07:00

Тарас Альберда набрав 400 балів із 400

Автор: фото: Олена ДЗІК
  Тарас Альберда у географічному кабінеті з класним керівником Марією Василівною Наконечною
Тарас Альберда у географічному кабінеті з класним керівником Марією Василівною Наконечною

16-річний Тарас Альберда із міста Трускавця на Львівщині — єдиний в Україні отримав по 200 балів у тестуванні з історії та української мови. На прес-конференції у Львові міністр освіти Станіслав Ніколаєнко подарував йому годинник із написом "Міністерство освіти та науки України" і порадив вступати до Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

— Оце моя перша парта, — Тарас заходить до географічного кабінету школи N1 у Трускавці. — Далі хочу вивчати право. Якоїсь особливої системи підготовки до тестування в мене не було, репетитора не мав. Просто змалку люблю історію. Уже прочитав близько сотні історичних книг, брав їх у свого дідуся в Дрогобичі. У нього велика бібліотека.

Тарас каже, що вирішив також досконало вивчити українську мову. Тому читає словники, із фразеологічного виписав у спеціальний зошит 60 улюблених висловів.

Зовнішнє тестування проходило у першій Дрогобицькій школі.

— Трохи переживав перед початком, але коли зайшов до класу, відразу сконцентрувався і почав відповідати на запитання, — розповідає Тарас. — Правильно розрахував час — в обох випадках ставив крапку за кілька секунд до оголошення про закінчення роботи. У завданні з історії найцікавіше було розпізнавали за витягами з документів, про кого йдеться.

Хлопець рідко дивиться телевізор, вмикає переважно новини та передачу "Що? Де? Коли?". За підручники береться після 19-ї, може просидіти над ними до другої ночі.

— Але я не втомлююся, — запевняє. — Дуже люблю дивитися через вікно, як сходить і заходить сонце — це додає мені енергії. Вчуся під класичну музику, люблю пісні Фреді Меркюрі, особливо його дует із Монтсеррат Кабальє.

Прочитав близько сотні історичних книг

Батько Тараса, 47-річний Григорій Романович, про успіх сина дізнався випадково — на вулиці знайома сказала. Він працює механіком у санаторії "Нафтуся-Прикарпаття".

— Ми тоді якраз із дачі додому поверталися, — згадує хлопець. — Коли тато почув новину, зрадів, підбіг до мене. У нього ніби крила виросли. А я кажу, що вже два дні знаю, але не хотів хвалитися. Увечері 25 травня мені все по телефону розповіла класний керівник Марія Василівна Наконечна. Удома в мене є комп"ютер, але ще без Інтернету. А мобілки не маю, бо вважаю, що це шкідливо. Хоча тепер треба буде купити, щоб дзвонити додому.

До класу заходить 50-річна Марія Василівна.

— Як директорові подзвонили з Києва і сказали про Тарасові успіхи, я прийшла до класу і розплакалася на радощах, не могла говорити, — учителька підходить до хлопця, куйовдить волосся йому на голові. — Він такий хороший учень. Учителі з інших шкіл моляться, щоб Тарас школу закінчив, бо всі перші місця на міських олімпіадах займає! Цього року аж на вісім ходив.

Мама Ірена Степанівна, 39 років, 13 березня цього року поїхала на заробітки до Італії.

— Вона зараз у Мілані, доглядає за якоюсь бабцею, — каже Тарас. — Поїхала, щоб заробити мені на навчання. Ми з татом живемо вдвох. Я сам готую їсти: вареники, голубці, борщ. От тільки не печу. Скоро вже й варення буду закривати — у нас є суниці, малина, калина. Варю компоти із сухофруктів і ревеню.

Виходимо з кабінету. Назустріч іде директор школи, 38-річний Володимир Степанович Щигель.

— Тарасе, ти коли свою фотографію принесеш, щоб на дошку пошани вчепити? — запитує.

Хлопець знизує плечима. Приносити картку не хоче. Каже, до нього й так забагато уваги.

1990, 4 серпня — Тарас Альберда народився в сім"ї перукарки й інженера у місті Трускавці на Львівщині
1996 — редактор місцевої газети подарував хлопцеві "Історію України-Руси" Цвєткова, і Тарас почав цікавитися історією
1999 — перечитав усю дитячу літературу у шкільній бібліотеці
із 2004 — двічі на рік отримує 300 грн стипендії від мера за успіхи на міських і всеукраїнських олімпіадах
2005 — став найкращим голкіпером школи — зловив дев"ять пенальті із десяти; вилікувався від бронхіальної астми, став багато ходити пішки
2007, 13 березня — мати Ірена Степанівна поїхала до Італії, щоб заробити синові на навчання
2007, 25 травня — дізнався про результати зовнішнього тестування
2007, 5 червня — міністр освіти Станіслав Ніколаєнко подарував годинника

Зараз ви читаєте новину «Тарас Альберда набрав 400 балів із 400». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі