пʼятниця, 25 березня 2016 16:06

Театральні постановки для дітей із зони АТО мають терапевтичний ефект

Театральні постановки для дітей із зони АТО мають терапевтичний ефект
svoboda.fm

Під час театральних постановок діти із зони АТО проговорюють свої травми та страхи. Про це в інтерв'ю "Громадському радіо" розповіла драматург Наталія Ворожбит. Вона – авторка театральної постановки "Миколаївка" за участю дітей із зони АТО.

Театральна постановка "Миколаївка" - документальний театр. В Україні такий жанр тільки починає розвиватись.

"Передісторія постановки була такою: більше року тому ми з групою волонтерів поїхали в школу № 3 в місто Миколаївка під Слов'янськом. Заклад розбомбили під час бойових дій. Волонтери допомагали його відновлювати, а згодом ми приїхали туди робити свято на день святого Миколая. Тоді ми з німецьким режисером Гергом Жіном вирішили зробити виставу за участю підлітків. Вийшов такий спектакль-свідок, де діти зі сцени розповідають реальні монологи з життя", - розповіла Наталія Ворожбит.

Репетиції тривали півроку.

"Усі історії вражають. Наприклад, дівчинка розповідає, як вона з мамою посварилася в коридорі своєї квартири, а через хвилину пролунав вибух, і відразу всі сварки були забуті, і вони сиділи в дверному отворі й ридали. Згодом виявилося, що мама була вагітна, і їм довелося тікати в Санкт-Петербург, залишивши тут тата. А потім був щасливий момент повернення, який неможливо описати словами", - поділилась авторка постановки.

"Розговорити дітей було складно. Ми спочатку проводили тренінги, майстер-класи. А потім дітей прорвало. Були такі моменти, коли вони приходили і просто ридали", - відзначила Наталія Ворожбит.

За мотивами спектаклю відзняли фільм.

Зараз ви читаєте новину «Театральні постановки для дітей із зони АТО мають терапевтичний ефект». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі