середа, 27 червня 2018 07:27

"Починають завжди з тих, кому важко захиститися від насильства" - журналіст про погром ромського табору

"Починають завжди з тих, кому важко захиститися від насильства" - журналіст про погром ромського табору
Жахлива агресія завжди починається з малого – з нападу на тих, хто не може себе захистити. Фото:uk.etcetera.media

Питання соціалізації ромів – завдання з яким впоралися далеко не всі країни Європи.

Розуміння того, що насильство, вбивство, погром не припустимі, є скрізь, - пише "Еспресо".

"Цивілізоване суспільство не намагається знайти насильству виправдання. Воно не думає про те, що насильника і вбивцю провокує жертва. Воно робить все можливе, щоб насильства не допускати, а проблеми – вирішувати", – пише журналіст Віталій Портников.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали фото організатора нападу на табір ромів

Він відзначив, що погроми ромських таборів, які передували трагічному нападу у Львові, не отримали належної реакції ані з боку влади, ані з боку суспільства.

"І ось дійшло до вбивства. І про те, що відбувається з ромами в Україні, говорять уже в усьому світі. І доводиться пояснювати, що Україна не є ксенофобською країною. І думати про те, як зупинити екстремізм".

Жахлива агресія завжди починається з малого – з нападу на тих, хто не може себе захистити.

"Російська агресія проти сусідніх країн починалася не з Грузії, а з Чечні. Коли світова спільнота змирилася із килимовими бомбардуваннями чеченських міст, з репресіями, тортурами, вбивствами без суду і слідства, Кремль зрозумів, що йому можна все. І зараз ми розплачуємося – і довго ще будемо розплачуватися – за нашу спільну байдужість", – пояснив журналіст.

Як приклад він навів факт про російський авторитаризм, який почався з ухвалення горезвісного закону про "заборону пропаганди гомосексуалізму серед дітей". Він пригадав, що в Україні тоді навіть намагалися ухвалити свій варіант цього "ідіотського закону".

"Але я добре пам'ятаю розмову з одним із провідних російських політиків, який тоді сказав мені: проковтнули це, значить проковтнуть і все інше. Мій співрозмовник мав рацію. Тому що починають завжди з тих, кому важко захиститися від насильства і хто може викликати антипатію у значної частини населення. Це можуть бути геї, роми, євреї – не має ніякого значення хто", – додав журналіст.

У поліції Києва заявили, що поблизу станції метро Академмістечко протягом останнього часу не відбувалися погромив ромських поселень, попри відповідні повідомлення у соцмережах та низці ЗМІ.

Зараз ви читаєте новину «"Починають завжди з тих, кому важко захиститися від насильства" - журналіст про погром ромського табору». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі