У Білорусі набирають добровольців до тероборони, схвалили законопроєкт про смертну кару за держзраду та подовжили заборону на виїзд.
Все це може свідчити про підготовку самопроголошеного президента Олександра Лукашенка до участі у війні в Україні, сказав заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов під час брифінгу, передає Gazeta.ua.
"За наявними даними в прикордонних з Україною районах Брестської області минулого тижня тривав процес агітації вступу добровольців до підрозділів територіальної оборони", – розповів він.
Кандидатам кажуть, що у разі впровадження в воєнного стану їм дадуть зброю та амуніцію. Їхнім основним завданням буде охорона та оборона громад у складі підрозділів територіальної оборони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка оцінила загрози для України після наказу Лукашенка
Палата представників Білорусі схвалила законопроєкт про впровадження смертної кари за державну зраду для військових та держслужбовців.
"Не виключено, що такі дії режиму Лукашенка є одним з кроків в рамках підготовки до участі в війні проти України", – сказав Громов.
Прикордонний комітет Білорусі до 1 березня 2023 року продовжив обмеження на виїзд та перебування громадян в прикордонній смузі у Гомельській області, що межує з Київською та Чернігівською областями.
У Міністерстві оборони Сполучених Штатів Америки продовжують стежити за ситуацією в Україні, зокрема на кордоні з Білоруссю.
Пентагон ретельно вивчає пересування військових колон у напрямку України. США не передбачає можливої ескалації війни чи повторного вторгнення з безпосередньою участю білоруських військ, оцінили у Пентагоні загрозу вторгнення Білорусі, ґрунтуючись на розвідувальних даних.
13 грудня у Білорусі за дорученням Олександра Лукашенка розпочалася раптова перевірка бойової готовності збройних сил країни.
У межах "раптової перевірки" боєздатності війська країни планують облаштовувати мостові переправи через річки Німан і Березина, що не розташовані поблизу кордону з Україною, повідомила моніторингова група "Беларускі Гаюн".
Крім того, росіяни у Білорусі перетягують свою техніку ближче до кордону з Україною. Йдеться про 24 одиниці військової техніки, включаючи чотири трали з танками Т-80, мінометну батарею, машини зв'язку, інженерну техніку.
Коментарі