пʼятниця, 23 червня 2017 19:34

Три докази того, що українська і російська мови не є братніми

Три докази того, що українська і російська мови не є братніми
Українська мова сильно відрізняється від російської. Фото: 112

Міф про те, що українська мова - це діалект російської далекий від істини.

"Всвіті" наводить 3 докази того, що українська і російська мови не є братніми.

Українську мову називають штучною. Насправді такою слід вважати саме російську мову. До 17 ст. у Європі її називали московитською та відносили до "фіно-угорських". Цар Петро І відібрав у українців назву Русь та почав називати свою мову російською.

Вважають, що українська мова молодша, ніж російська. Насправді в Київській Русі не існувало ні російської, ні української мови. Лінгвісти відзначають, що українська має більше спільних рис із давньоруською мовою. У "Слові о полку Ігоревім" є слова "парубок", "окріп", "глум", "батіг", "жито", "оболонь", "криниця".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Брат Ющенка заявив, що у Стародавній Греції спілкувалися українською мовою

Українську називають діалектом російської мови. Але українська мова ближча білоруській, словацькій та польській мовам. У слов'янських мовах виділяють 40 фонологічних ознак. Із російською мовою українська має лише 8 спільних ознак. З білоруською – 29, словацькою – 23, польською – 22.

У Києві княжої доби розмовною була українська мова. Це доводять давні графіті у столичному Софійському соборі. В основі цих написів - церковнослов'янська мова. Але писали їх люди, які не завжди добре володіли нею. Замість літературної мови вони вживали розмовну.

Зараз ви читаєте новину «Три докази того, що українська і російська мови не є братніми». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

38

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі