Німецькі та китайські реставратори реконструювали, як виглядали фігури воїнів в момент створення. Про це повідомляє "Збруч".
Генерали, лучники, піхота, офіцери, вершники: всі скульптури завбільшки з реальну людину стоять струнко або на колінах у місці поховання першого імператора Китаю – Цінь Ши Хуан-ді.
7 300 фігур – така, за оцінками експертів, чисельність знаменитої теракотової армії. Хоча наскільки великою вона є насправді, ніхто не знає. Теракотова армія сьогодні – однотонна, сіро-коричнева, але так було не завжди. Кольоровими та яскравими були дивовижні воїни, коні й колісниці.
Щоб відновити первісний вигляд вояків Катаріна Бленсдорф (Catharina Blänsdorf) з Мюнхенського технічного університету разом з китайськими колегами понад 10 років аналізувала рештки їхньої фарби. Загалом вдалося відновити первинний вигляд 55 фігур. Вони виявилися дуже пістрявими: найчастіше воїнів розмальовували блакитними, зеленими, червоними, фіолетовими, рожевими і білими кольорами, рідше робили акценти чорною фарбою та охрою.
Одяг військових складається з верхнього обладунку, халату, штанів та захисту гомілки. Всі ці елементи мали різний колір. Окремі фігури мали обладунки з візерунком, розповідає Бленсдорф. Вражаючі орнаменти все ще зберігають таємницю, яку науковці розкрили тільки частково.
Уніформи в армії не існувало. Ранг розпізнавали за головним убором та обладунком. Генерали носили ковпаки, прикрашені пір'ям фазана. Їхніми обладунками складалися з пластин, прикрашених візерунком.
На вершниках був обладунок, схожий на фартух, що прикривав лише живіт, на плечах його зв'язували. Вони носили ковпаки, квадратні на вершечку.
Кожна фігура – унікальна. Так, деякі генерали мають вгодований живіт, але й серед піхотинців є коренасті чоловіки. Скульпторові вдалося так реалістично відтворити риси обличчя, що можна визначити вік воїна.
Коментарі