Нижня палата парламенту Канади – Палата громад - одноголосно визнала діяльність Митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея (Шептицького) під час Другої світової війни прикладом "відданості основним правам людини". Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Конгрес українців Канади.
Пропозицію відзначити діяльність голови найбільшої релігійної громади Західної України вніс до парламенту міністр громадянства, імміграції й багатокультурності Канади Джейсон Кенні. Він відомий тим, що активно захищає права людини й свободу віросповідання в диктаторських країнах.
Канадські парламентарії відзначають, що "в найпохмуріший період історії Європи, під час масового вбивства євреїв і нацистської окупації Митрополит Шептицький вголос виступив проти насильства у своїй проповіді "Не убий".
У листі до папи Пія ХІІ він критикував нацизм: "Ця система брехні, обману, несправедливості, грабунку, спотворення всіх ідей цивілізації та порядку; ця система егоїзму, перебільшеного до абсурдної межі тотального божевільного націонал-шовінізму, ненависті до всього, що є красивим та добрим, ця система становить собою таке щось феноменальне, що найпершою реакцією при вигляді цього монстра є оніміле здивування".
За згодою Шептицького значна кількість євреїв переховувалась у греко-католицьких монастирях і у митрополичій резиденції. Завдяки його зусиллям врятовані понад 160 євреїв, один із яких був присутній на засіданні Палати громад парламенту Канади під час ухвалення рішення.
Коментарі
1