Незвичайну знахідку зробили на території мексиканського штату Наяріт місцеві археологи. Вони виявили 12 поховань, вік яких приблизно тисяча років. Однак унікальність старовинного кладовища полягає не в його віці, а в матеріалі, використаному древнім населенням нинішньої Мексики в облаштуванні гробниць.
Стіни і підлога склепів, в яких виявлені людські останки, викладені великими базальтовими каменями. Як повідомили співробітники центру Національного інституту антропології та історії, досі в західному регіоні Мексики археологи не знаходили гробниць, створених з цього матеріалу. Раніше там дослідники зустрічали поховання з прахом людей в глиняних урнах або ж в печерах.
Виявлені гробниці, кожна з яких викладена в середньому з 8 базальтових брил, у далекому минулому зазнали дії високої температури, вважають дослідники. В одному зі склепів знайдено три фігурки жінок, виточених з каменю, розміром від 20 до 30 см.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Мексиці знайшли тисячолітню статую гравця у м'яч (ФОТО)
Незвичайні могили виявлені на глибині 40 см на маршруті будівництва швидкісної автостради, що зв'язує міста Хала/Наяріт з Пуерто-Вальярта (штат Халіско). Кладовище знаходилося біля підніжжя вулкана Себоруко, висота якого над рівнем моря становить 2,2 тис метрів. Його останнє велике виверження відбулося в 1000 році. Тоді розпечені продукти вулканічної активності "накрили" значну територію. Вчені вважають, що цим може пояснюватися "вплив високої температури" на людські останки у виявлених могилах.
На даний час антропологи ведуть вивчення останків людей, знайдених у гробницях. Передбачається, що вони належать одному з племен, що входив до групи народів науа. На думку археологів, незвичайні поховання в Наяріт могли бути зроблені плем'ям, які займалися торгівлею на заході сучасної Мексики.
Хоча вчені вже висунули початкові гіпотези щодо творців поховання, вони поки важко сказати, чому гробниці викладені з базальту. Не встановлено також, з якої причини вони могили розташовувалися біля підніжжя вулкана, який у далекому минулому проявляв підвищену активність.
Коментарі