Каральні підрозділи охоронної поліції за вбивство партизанами кількох німецьких військовослужбовців 22 березня 1943 року спалили заживо і розстріляли 149 жителів білоруського села Хатинь.
Вранці того дня поблизу міста Логойськ в Мінській області при сутичці партизан з колоною 118-го карального батальйона вбиті три поліцая, кулеметник роти СС і її командир. Поранений командир взводу надав наказ про знищення партизан. Під час переслідування німецькі підрозділи натрапили на 30 заготівельників лісу з села Козирі і вбили їх, прийнявши за партизан.
Приймають рішення про проведення операції із зачистки села Хатинь, де вони зупинилися. На підмогу викликали підрозділ 36-ї гренадерської дивізії СС "Дірлевангер", більшу частину вояків якого складали кримінальники. Дивізія також мала у своєму складі військово-терористичні підрозділи — "айнзацгрупи".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За дев'ять днів у Корюківці німці вбили і спалили 6700 людей
За наказом командира 118-го батальйону Костянтина Смовського поліцаї зігнали всіх жителів села Хатинь в колгоспний сарай, обклали його соломою і підпалили. Тих, хто вибігав із пошкоджених вогнем дверей, розстрілювали поліцаї, що оточили місце страти. Того дня в Хатині згоріли заживо або були убиті 149 людей, з них 75 дітей. Уціліти вдалось двом дівчатам, ще троє дітей змогли уникнути страти, сховавшись від облави у селі. Із дорослих жителів села живим лишився лише 56-літній Йосип Камінський.
У пам'ять білоруських сіл, знищених нацистами в роки Другої світової війни, на місці спаленого села в Логойському районі створили меморіальний комплекс "Хатинь".
2 березня 1943 року начальник штабу 399 головної польової комендатури у місті Конотоп Байєр Бруно Франц віддав наказ про знищення містечка Корюківки на Чернігівщині.
Коментарі