Королева Великобританії 39-річна Єлизавета II 16 березня 1965-го стала главою держави Островів Кука. До 19 століття маоріси були канібалами. З'їдали серця військовополонених або вбитих ворогів.
Сучасну назву архіпелаг отримав тільки у XIX ст. Російський мореплавець Іван Крузенштерн назвав на честь англійського мандрівника Джеймса Кука. Сам Кук, що побував на островах Південної групи у 1773 році, назвав їх Острови Герві.
1843-го після захоплення Францією острова Таїті, місцеві вожді Островів Кука звернулися до Британської імперії з проханням про опіку над ними. Британський протекторат зголосився лише в 1888 році. Великий інтерес до архіпелагу мала Нова Зеландія, однак більшість маорі бажали зберегти певну самостійність під опікою Британської імперії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Капітан Кук назвав Антарктиду плавучими льодами
У 1960 році Острови Кука першими серед тихоокеанських націй отримали внутрішнє самоврядування. З 4 серпня 1965-го Острови Кука стали самоурядовою державою у співдружності з Новою Зеландією. Маоріс - місцеве населення островів поблизу Нової Зеландії.
Спеціально до приїзду Єлизавети II острів'яни вдягнули традиційні костюми - накидки та набедрені пов'язки. Обличчя та тіла розмалювали чорними фарбами. Вірили, що сила переходить до того, хто його з'їдає. Обличчя та тіла покривали ритуальними татуюваннями. Чим більше їх на тілі - тим шанована людина і вважалися недоторканою.
17 січня 1773 року екіпаж капітана Джеймса Кука вперше в історії перетнув Південне полярне коло. Його корабель Resolution - став першим судном, яке коли-небудь допливало так далеко на південь.
Коментарі