четвер, 05 липня 2018 16:00

Як ворожити на Івана Купала: 5 способів

Як ворожити на Івана Купала: 5 способів
Українці завжди ворожили на Івана Купала. Фото: Politeka

Українці віддавна ворожили на свято Івана Купала. У ніч з 6 липня на 7 хлопці і дівчата збираються разом і ворожать на "суджених".

Пропонуємо 5 способів ворожінь, які допоможуть дізнатися майбутнє.

Ворожіння на судженого

На Івана Купала українки виходили на вулицю і питали першого зустрічного чоловіка його ім'я. Вірили, що саме так зватимуть судженого, повідомляє "24 канал"

Для іншого ворожіння потрібен був ніж. На аркуші паперу слід накреслити коло і вписати по колу всі букви алфавіту. Потім поставити ніж по центру і покрутити його. На яку букву буде показувати вістря ножа, на неї і буде починатися ім'я судженого.

Також чоловічі імена писали на листочках паперу, скручували їх в трубочки та клали під подушку. Вранці потрібно витягнути одну з записок. Ім'я, написане в ній, буде ім'ям судженого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Коли цвіте папороть" забороняли 40 років

Ворожіння по багаттю

У ніч на Івана Купала молодь розводить велике багаття і стрибає через нього. Існує повір'я, що коли полум'я не торкнулося того, хто стрибає – це сприятливий знак, що пророкує дівчатам швидке і щасливе заміжжя, а хлопцям – успіх в справах і коханні.

Ворожіння по вінку

Увечері, на заході сонця, дівчата плели вінки з квітів. Потім вони загадували бажання і опускали їх в озеро чи річку. Якщо вінок поплив далеко, тоді бажання збудеться, але якщо вінок швидко пристав до берега – доведеться чекати до наступного року, щоб знову випробувати свою долю.

Ворожіння по колах на воді

У широку і глибоку миску наливають воду. Коли сонце починає заходити, дівчата повинні пошепки промовити воді своє бажання і кинути туди невеликий камінчик. Якщо число кіл на воді буде парним – тоді бажання збудеться, якщо непарне – бажанню не судилося збутися.

Ворожіння по квітах

Увечері напередодні свята, дівчата сідають у коло, попередньо зібравши всі разом найрізноманітніші квіти. Одна з дівчат вибирає квіти по одній, промовляючи: "Кому ця квітка дістанеться?", а інша дівчина, яка сидить спиною до квітів, називає ім'я будь-кого з присутніх.

Дівчата збирають квіти та ворожать на них

Після цього, яка квітка кому дістанеться, судять про ставлення до себе задуманого хлопця:

Глід – є надія на кохання.

Васильки – в тебе закохаються.

Берізка – він тебе ніколи не покохає.

Гвоздика (біла) – смуток.

Гвоздика (жовта) – зневага.

Гвоздика (червона) – палке кохання.

Жоржина – вдячність.

Жасмин – лише "залицяння", яке не пророкує серйозних намірів.

Дзвіночок – не вір йому, обдурить.

Жовтець – на побаченні все з'ясується.

Маргаритка – сором'язливе кохання.

М'ята – тебе дуже міцно кохають.

Незабудка – боїться тебе втратити.

Нагідки – ви розлучитеся.

Півонія – сором за його вчинок.

Ромашка – він сумнівається у своєму коханні.

Троянда (біла) – кохає міцно, але не показує цього.

Троянда (червона) – сумує за тобою.

З давніх давен Івана Купала, Іванів день або Сонцеворот наші предки святкували в день літнього сонцестояння 21 червня. З приходом християнства на слов'янські землі, язичницьке свято приурочили до церковного дня пам'яті Івана Хрестителя - 24 червня. Через деякий час дата Івана Купала знову змінилася. Після переходу на григоріанський календар свято почали відзначати 7 липня. Хоча досі багато народів Європи продовжують святкувати Івана Купала в день сонцестояння в червні.

Зараз ви читаєте новину «Як ворожити на Івана Купала: 5 способів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі