Взимку вкрай важливо вберегти ноги від холоду. Придбати дороге і якісне взуття ще не означає, що проблему вирішено.
Навіть у теплому взутті ноги можуть мерзнути. Це залежить від багатьох факторів. Основні з них та поради, як зберегти ноги в теплі, зібрала Gazeta.ua.
Ноги, наприклад, можуть мерзнути, якщо носити вузьке і некомфортне взуття. Якщо черевики чи чоботи тісні, нога не може рухатись, перетискається, тому рух крові стопою сповільнюється.
Такий же ефект можуть давати шкарпетки з тугою гумкою, вони також занадто перетискають судини. Якщо підошви у взуття тонкі, то холод швидше проникає через ступні. Ще однією причиною замерзання ніг є вегето-судинні захворювання. Наприклад, через знижений тиск кров погано надходить до тонких судин, тому кінцівки завжди залишаються холодними.
Є кілька способів, що допоможуть впоратися із проблемою переохолодження ніг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як пережити блекаут ‒ 15 порад від фахівця з екстриму
Бажано обирати взуття із з хутром та товстою підошвою. Варто брати такий розмір, щоб у випадку сильних морозів можна було надягнути теплу вовняну шкарпетку і нозі не було тісно. Холод менше проникає до шкіри через прошарок бавовни та повітря. Тому й замість звичайних краще використовувати устілки із бавовни чи хутра. Їх також можна замінити кількома шарами газетного паперу.
Можна використовувати фольговані тепловідбивачі. Вони продуються у всіх магазинах будматеріалів. Із них вирізають устілки та роблять кілька отворів діаметром не більше 5 мм. Так ноги не будуть пріти.
Допомогти зігріти ноги може суха гірчиця. Для цього її насипають у шкарпетки. Одну пару надягають на босу ногу, а зверху ‒ другу з гірчицею всередині.
Можна використати перцевий пластир. Його потрібно наклеїти на тонку бавовняну шкарпетку, а зверху ще одягають вже теплу шкарпетку.
Медики також радять тим, у кого мерзнуть ноги не курити на вулиці, адже смола та нікотин, що входять до складу цигарок, звужують стінки судин і порушують кровопостачання до кінцівок.
Міністерство охорони здоров'я порадило, як запобігти переохолодженню та обмороженню. Також – що робити при таких холодових травмах.
За умов, коли через обстріли Росією може у будь-який момент надовго зникнути електроенергія, повноцінне прання та прасування може стати суттєвою проблемою. Але є дієві поради, що допоможуть почистити й освіжити одяг і без світла, пише Gazeta.ua.
Коментарі