— Через стрибки температури падає імунітет. Якби хоч сухе повітря, а так іще й вологість. Від неї слизові оболонки подразнюються, стають вразливими до інфекцій, — каже головний столичний імунолог Олег Назар, 43 роки.
У кінці лютого прогнозує епідемію грипу та ОРЗ. Вона не буде такою масовою, як 2008 року. Здебільшого хворітимуть на застуду, рідше на грип. Він вирізняється різким підняттям температури, ломотою в тілі та тривалим перебігом.
— Кількість захворювань свинячим грипом буде мала. А от каліфорнія, пірс і брісбен зустрічатимуться частіше. Чотири роки тому була епідемія перших двох, але сподіватися, що у людей виробився імунітет до грипу, не варто. Організм за цей час забув вірус, тому підчепить хворобу легко.
Радить зробити щеплення. Вакцина подешевшала. Також — пити препарати для покращення імунітету. Уже хворим лікар рекомендує жарознижувальне. Однак якщо ним зловживати, організм звикає.
— Серед народних методів — пийте чай з імбиром, гвоздикою. Такі підвищують стійкість до вірусів. Забудьте про дієти та їжте більше м'яса, сала. Вони добре зміцнюють організм.
Коментарі