Наталія Фінклер, 37 років, із села Сосонка на Вінниччині восени пече торт із гарбузом. Начинку міряє банкою.
— Півлітра нарізаного кубиками гарбуза й стільки ж покришених із кожурою яблук перемішую з корицею. Якщо начинки вийде більше, торт буде сочніший.
Рецепт тіста залежить від кількості яєць. Скільки бере яєць, стільки ж столових ложок борошна з верхом. Найменшу порцію рахує на чотири ложки, найбільшу — на шість. Перед приготуванням яйця кладе на кілька годин у холодильник.
— Тоді білок краще відділяється та швидше збивається. Якщо попаде жовток, то нічого не вийде — не зіб'єте. Якщо вислизне, зберіть його, а до білків додайте солі на кінчику ножа або лимонної кислоти. Це нейтралізує дію жовтка, й білок збовтається. Найкраще збивати в сухій мисці міксером.
Коли білок стає піною, Наталя всипає в нього пакет ванільного цукру. Продовжує збовтувати і поступово додає півсклянки цукру. Коли він розчиниться, додає через сито борошно.
— Вимішувати треба обережно, а не як-небудь перешвиряти, бо білки впадуть.
На деко застилаю пергамент і трошки змащую його олією. Зверху посипаю панірувальні сухарі. На них викладаю половину тіста. Висипаю гарбуз і яблука, а зверху решту тіста й печу хвилин 40 у нагрітій духовці.
Із гарбузовим тортом можна експериментувати. Поверх тіста насипають стакан горіхів і трохи притискають їх виделкою. Можна не ділити тісто на дві частини, а прикрити начинку шаром бананів, нарізаних кружальцями.
— Найсмачніший варіант із бананом. Для довершеності прикладаю його ще й мигдалем. Розрізаю кожен горіх надвоє, посипаю перед запіканням. Тоді здається, що це гарбузове насіння.
Охололий торт посипає цукровою пудрою. На гарячому тісті вона тане.
Коментарі
1