На супутнику планети Сатурн - Титані - водойми випускають бульбашки. В його атмосфері, як і навколо Землі, переважає азот. Це з'ясувала команда космічної місії Cassini.
"Бульбашки в метан-етанових морях і озерах місяця Сатурна з'являються через азотні дощі. Це пов'язано з тим, що навіть невеликі зміни температури або тиску атмосфери призводять до інтенсивного вивільнення азоту, розчиненого в рідких метані й етані, що супроводжується формуванням бульбашок", - повідомляє НАСА.
Аналогічне явище відбувається на Землі, коли діоксид вуглецю поглинається океанами. До таких висновків вчені прийшли, імітувавши на нашій планеті умови, як на супутнику Сатурна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колонізаторам на Марсі загрожують хвороби крові
Титан в півтора рази більше Місяця в діаметрі і майже вдвічі - за масою. В атмосфері супутника Сатурна, як і Землі, переважає азот. У газовій оболонці Титана на нього припадає до 95% обсягу.
Сьогодні дослідження Сатурна та його супутників здійснюються автоматичною станцією Cassini. Місія повинна завершитися 15 вересня 2017 року. Останній найближчий проліт повз Титана відбудеться 22 квітня.
Cassini-Huygens – одна з найбільших космічних станцій, запущених у космос. Наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків у різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini і зонда Huygens.
Коментарі