Американські науковці виявили незвичайну зірку - білого карлика з гелієвої атмосферою. Нова зірка пульсує 11 незалежними способами. Це є рекордом, кажуть науковці.
Маса зірки PG 0112+104 становить половину маси Сонця. Температура її поверхні - 30 тис. градусів за шкалою Кельвіна. Про це передає Dailytechinfo.
Спочатку зірку віднесли до класу DB - білих карликів із гелієвої атмосферою. А після ретельного вивчення вчені встановили, що яскравість зірки змінюється внаслідок пульсацій. Тому класифікували її як пульсуючого білого карлика - DBV.
Після трьом місяцям спостережень вчені ідентифікували 11 незалежних видів пульсацій цієї зірки. Ці пульсації виникають унаслідок обертання зірки, зародження і переміщення в її надрах на різних глибинах магнітних дипольних ділянок з кількістю полюсів від двох до чотирьох.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 космічних фото NASA
Амплітуда коливань, викликаних деякими видами пульсацій, дуже мала. Такі коливання яскравості зірки неможливо вловити за допомогою будь-якого наземного телескопа.
Астрономи також визначили, що коливання яскравості зірки періодичні. Вони відповідають часу обернення верхнього шару цієї зірки, який дорівнює 10,17 години.
"Вивчення динаміки процесу обертання зірки має велике значення для розуміння нами процесу формування, існування і розвитку зірок у цілому. У ньому беруть участь такі процеси, як конвекція, дифузія і динаміка формування складних магнітних полів", - кажуть дослідники.
Коментарі