Пенсіонерам, які продовжували працювати після виходу на пенсію, до виплат у середньому можуть додати 537 грн. Уряд 26 лютого ухвалив відповідний законопроєкт про надбавки за пізніший вихід на пенсію.
Якщо його підтримає Верховна Рада, надбавки отримають 1380 пенсіонерів.
"До 2004-го в Україні діяла стара редакція закону про пенсійне забезпечення. Далі ухвалили новий. За ним, люди, які продовжили працювати після виходу на пенсію, уже отримують надбавки. 0,5% зараховують за кожний відпрацьований місяць на пенсії. Це стосується випадків відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців. Якщо строк більший, то за кожен місяць страхового стажу після виходу на пенсію зараховують 0,75%", - пояснили Gazeta.ua в Мінсоцполітики.
Додають, що ті, хто вийшов на пенсію до 2004 року і продовжував працювати, досі надбавок не отримували. Буде соціально справедливим, якщо і їм нараховуватимуть додаткові кошти до основної пенсії. Таких пенсіонерів невелика кількість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 82,7% пенсіонерів отримують пенсію нижчу за фактичний прожитковий мінімум
Прогнозують, що відповідний законопроєкт може набрати чинності 1 липня 2021 року.
Юлія Дрожжина з експертно-аналітичного центру "Хедхантер Україна" пояснює, що роботодавцям вигідно, щоб українці продовжували працювати на пенсії.
"Є профсфери, куди молодь не поспішає працевлаштовуватися. Це виробництво та агросфера. Роботодавці зацікавлені, щоб працівники, які пропрацювали 20-30 років, знають свою справу, особливості організації праці на конкретній посаді, продовжували працювати і передавали свої знання наступникам. Насправді сьогодні пошукачі передпенсійного віку стають усе активнішими на ринку праці. Розміщують резюме, готові працювати й бути корисними", - говорить Дрожжина.
Пенсіонерам з 1 березня перерахують виплати. Індексація стосуватиметься тих, кому пенсії призначили за віком, за інвалідністю, через утрату годувальника. Також громадянам, які пішли на пенсію за вислугою років.
Коментарі