Фальшиві гроші в Україні продають через інтернет, поширюють у торгових точках. Найчастіше підробляють купюру номіналом у 500 грн.
Щоб розпізнати фальшивку, рекомендують переглядати банкноти проти світла. Найкраще захищені 500 грн 2015 року, купюра номіналом 200 грн 2019-го і 100 грн 2014 року. У них найбільше захисних елементів. Однак якісну підробку так визначити майже неможливо, розповідає Obozrevatel.
Водночас, українська гривня має кращий захист ніж багато європейських валют. 2019-го на 1 млн банкнот було 2,9 фальшивок.
Щоб не стати жертвою шахраїв купувати і продавати валюту потрібно у відділеннях банку або в обмінниках, у яких є ліцензія НБУ. Бажано не розраховуватись великими купюрами в громадському транспорті та в місцях, де не перевіряють справжність купюр. Решту можна отримати фальшивками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили 5 недобросовісних виробників масла: які це підприємства
Якщо розплачуватись карткою, ризик взагалі зникне. Тому слід мінімізувати використання готівки.
Фальшиві гроші потрапляли навіть до банківських кас. Утім, самі співробітники фінансової установи часто не хочуть звертатися в поліцію і здавати "гроші".
У супермаркетах України великий відсоток неякісної та фальшивої ікри. Купувати продукт не бажано також в інтернеті: з вірогідністю 80% це буде підробка.
Коментарі