Національна комісія з регулювання енергетики запропонувала дати можливість вибору постачальника газу всім споживачам, включаючи населення та теплокомуненерго.
Про це ідеться у проекті постанови відомства, оприлюдненому у 24 лютого, пише "Комерсант-Україна" в публікації "Газ на будь-який смак".
Згідно з документом, з 1 березня 2012 року таке право може бути надано промисловим підприємствам, з 2013 року - бюджетним організаціями, з 2014 року - теплокомуненерго (ТКЕ), а з 2015 року - населенню.
У комісії посилаються на закон "Про основи функціонування ринку природного газу", згідно з яким з 2012 року в Україні повинен початися перший етап лібералізації газового ринку.
Формально право вибирати постачальників газу зараз є у промислових споживачів, але вони повинні погоджувати це рішення з НАК "Нафтогаз України", зазначило високопоставлене джерело видання в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифи на воду підвищать ще п'ять разів цього року - експерт
"В законодавстві не врегульований механізм вибору компаніями постачальника, і це дозволяє НАК не погоджувати його зміну", - пояснив він.
Співрозмовник нагадав, що 4 квітня 2011 року Кабінет міністрів прийняв постанову (№343), яка скасовує монопольне право "Нафтогазу" на розмитнення газу.
"Нинішнє рішення - продовження політики уряду щодо демонополізації газового ринку", - стверджує він.
У прес-службі Міненерго проект постанови не коментують.
Нині можливість імпортувати газ з Росії, крім "Нафтогазу", має лише компанія Ostchem Дмитра Фірташа.
"Права на імпорт газу від "Газпрому" вже домагається, наприклад, власник групи "Енерго" Віктор Нусенкіс й інші підприємці, але поки безуспішно", - сказав директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.
За даними джерел видання в "Газпромі", Ostchem закуповує паливо у компанії Gazprom Germania, яка постачає середньоазіатський газ до Європи.
Усього в 2012 році компанія пана Фірташа планує поставити 8 млрд кубометрів газу для потреб хімічної галузі України.
Для порівняння, "Нафтогаз" забезпечить постачання 27,5 млрд куб. м.
Коментарі
1