Після завершення пенсійної реформи українці матимуть змогу отримувати виплати в розмірі 7 тис. грн.
Це стане можливим унаслідок запуску накопичувального рівня пенсійної системи, повідомляється на офіційному сайті Мінсоцполітики. Нововведення дасть змогу отримувати на пенсії до 40% зарплати.
"Навіть у разі невеликих внесків у 4% від заробітної плати, які пропонуються для запуску обов'язкових пенсійних накопичень, та дохідності у 0,25% на місяць вище за інфляцію це можливо", – ідеться в повідомленні.
Для прикладу побудували модель для людини, яка:
- отримує заробітну плату 15 тис. грн/міс.;
- працює та накопичує з 25 до 60 років, має 35 років стажу;
- на власний пенсійний накопичувальний рахунок упродовж періоду роботи щомісяця отримує 2% від зарплати від суми сплаченого нею ПДФО та додатково 2% від зарплати від суми ЄСВ, який сплатив її роботодавець, тобто 4%, що приблизно становить 600 грн;
- після завершення періоду роботи отримує накопичувальну пенсію впродовж 15 років;
- весь час накопичення кошти людини працюють із дохідністю +0,25% на місяць;
- отримує пенсію із солідарного рівня – 3 624 грн.
Усі розрахунки зроблено в поточних цінах, щоб не сперечатися про прогнози інфляції. У цьому прикладі середня пенсія з накопичувальної системи за 15 років у людини становитиме 3 117 грн. Разом із солідарною пенсією людина отримуватиме 6 741 грн, що становитиме 45% від її зарплати. Інші сценарії, як змінюватиметься розмір накопичувальної пенсії залежно від стажу людини й тривалості виплат, можна подивитися в інфографіці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд пропонує підвищити пенсії коштом найбідніших. Але є й інший шлях
З 1 вересня українці не матимуть змоги отримувати пенсії та грошову допомогу у відділеннях Укрпошти. ПФУ проведе конкурс для обрання організацій, які виплачуватимуть і доставлятимуть пенсії та грошову допомогу за місцем фактичного проживання.
Коментарі