Українська сторона в повному обсязі отримала оплату за вироблену в рамках реалізації контракту з Іраком бронетехніку.
Про це заявили в держконцерні (ДК) "Укроборонпром".
"Контракт між Україною та Іраком на поставку бронетехніки виконується в цілому згідно з графіком. Українські виробники, зокрема, Харківське конструкторське бюро машинобудування ім.Морозова, а також ДП "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес" отримали платежі за вироблену техніку в повному обсязі", - йдеться в отриманій у понеділок заяві прес-секретаря генерального директора ГК "Укроборонпром" Юлії Стріжкіної.
За її словами, поширена низкою ЗМІ інформація про нібито відмову іракської сторони у видачі в'їзної візи в Ірак генеральному директору ДК "Укроборонпром" Саламатіну не відповідає дійсності.
"Діюча віза Республіки Ірак стоїть у закордонному паспорті Саламатіна", - заявила Стріжкіна.
Інформація про нібито відмову іракської сторони у видачі в'їзної візи в Ірак чолі ГК "Укроборонпром" Саламатін для участі в переговорах про хід виконання іракського збройового контракту раніше поширила низка ЗМІ.
Ще раніше, в липні, в Харківській ОДА заявляли про затримку іракською стороною платежів за поставлену в рамках контракту техніку.
У 2009 році дочірнє підприємство держкомпанії "Укрспецекспорт" - держпідприємство "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес" уклала контракт з Іраком на суму понад $ 550 млн, який, як передбачають, має стати одним із серії у сфері ВТС між Україною та Іраком.
Контракт передбачає постачання протягом 3-3,5 років більше 400 одиниць бронетехніки, зокрема БТР-4, 6 легких транспортних літаків Ан-32, а також проведення послуг з ремонту авіаційної техніки.
Перша партія бронетехніки в складі 26-ти машин БТР-4, 2-х машин технічного обслуговування та ремонту, 2-х тренажерів для підготовки екіпажів бронетранспортерів відвантажена іракському замовнику 20 квітня. За даними української сторони, 29 травня бронетехніка прибула в іракський порт Ум-КАССР.
За погодженням сторін, строки поставки першої партії, які планувалися раніше на кінець 2010 року, були зміщені з зв'язку з проведенням програми випробувань нової техніки в повному обсязі - на відповідність тактико-технічним завданням (ТТЗ).
Коментарі