Поставки російських нафтопродуктів в Україну можуть різко знизитися через проблеми на залізниці. Тривалі аварії цистерн змусили Ространснагляд ввести нові обмеження, які повинні забезпечити безпеку і не допустити нових катастроф.
Але нафтовики попереджають, що зупинять видобуток, якщо "критична ситуація" не вирішиться. Це загрожує стабільності поставок палива на український ринок, де продукція з РФ і Білорусі вже займає майже 40%, пише "Комерсант-Україна" у публікації "Нафтовики зійшли з рейок".
Російська НК "Альянс" з 15 травня наполовину знизила завантаження Хабаровського НПЗ через невивезення готової продукції залізницею.
"Повна зупинка підприємства через неможливість розвантаження мазуту може відбутися вже в найближчі три доби, що призведе до зриву забезпечення Далекосхідного регіону моторними паливами", - повідомила президент "Альянсу" Муса Бажаєв в листі на ім'я в.о. міністра енергетики Росії Сергія Шматка.
Про аналогічні проблеми президенту "Российских желехных дорог" (РЖД) Володимиру Якуніну і в.о. міністра транспорту РФ Ігор Левітін написав і виконавчий директор ТНК-BP Герман Хан. Він називав ситуацію з транспортуванням сирої нафти залізницею "критичною", зазначивши, що відвантаження компанії становлять менше половини від добової норми.
"Компанія буде змушена знизити видобуток нафти і приступити до зупинки свердловин. Втрати, в тому числі і в результаті ненадходження податків до бюджету, можуть сягнути більше 150 мільйонів доларів щомісяця", - говорить Хан.
"Роснефть", "Лукойл", "Газпром нафта", ТНК-ВР і "Башнефть" підготували спільний лист, в якому просять "до 1 серпня продовжити особливі умови для перевезення темних і світлих нафтопродуктів з метою безперебійного забезпечення кінцевих споживачів". Джерела додають, що серед постраждалих є й "Транснафта", яка вже на 130 тис. тонн відстає від плану експортних поставок. У компанії підтвердили, що "зіткнулися зі складною ситуацією на залізничній ділянці ССТО".
Зазначимо, Росія скоротила поставки нафти на НПЗ України за 4 місяці 2012 року на 53,2% - до 725 тис. тонн.
Коментарі
1