пʼятниця, 30 вересня 2016 15:05

Топ-5 порад, як не втратити гроші з банківської картки

Топ-5 порад, як не втратити гроші з банківської картки
www.ukrinform.ua

Щоб украсти гроші з банківської картки, шахраї найчастіше викрадають конфіденційну інформацію через електронну пошту. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів фінансовий директор "Простобанк Консалтинг" Олександр Сєдих.

"Надсилають електронні листи від імені відомих брендів або особисті повідомлення на різних сервісах, зокрема банківських. У листі є пряме посилання на сайт-фальшивку відомого бренду. Ззовні ресурс дуже схожий з оригіналом.Шахраї заражають комп'ютер вірусом і дістають потрібні дані. Крадуть конфіденційні дані - номери ідентифікаційних і банківських карт, паролі доступу", - говорить експерт.

За його словами, останнім часом зросла кількість шахрайств, коли конфіденційну інформацію про банківську картку надає сам власник.

"Інтернет-шахраї послуговуються можливостями інтернет-телефонії, автонабирачами. Іноді жертві надсилають СМС-повідомлення від нібито надійного відправника. Пропонують перейти на сайт і відправити дані. Щоб цьому запобігти, не повідомляйте нікому не тільки ПІН-коди карток, але й номер картки чи CVV-код", - каже Сєдих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банківська картка стане пенсійним посвідченням для переселенців

Топ-5 порад, як не втратити гроші з банківських рахунків:

1. Не розголошуйте банківських даних.

Не повідомляйте нікому ПІН- та CVV-коди, номер картки, логіни й паролі до інтернет-банкінгу та іншу інформацію стосовно банківських карток і рахунків.

Фінансові установи ніколи не просять клієнтів передавати такі дані, на відміну від шахраїв.

2. Заведіть віртуальну картку для оплати в інтернет-магазинах

"Для розрахунків в інтернеті краще завести спеціальну віртуальну картку, на якій ви не будете зберігати великі суми", - говорить Сєдих.

3. Підключіться до SMS-оповіщень з банку

"Підключіться до функції SMS-банкінгу. Якщо виявите зникнення коштів, оперативно зв'яжіться з банком і заблокуйте картку", - радить фахівець.

4. Купуйте товари та послуги лише в перевірених інтернет-магазинах і компаніях

Звертайте увагу на їхній адресний рядок, він має підсвічуватися зеленим (т. зв. Green Bar).

5. Обережніше ставтеся до електронних листів

Не відкривайте файли у листах, отриманих від невідомих вам відправників.

Нагадаємо, з жовтня в Україні стартує національна програма сприяння безпеці електронних платежів та карткових розрахунків. Її профінансує Держдепартамент США. На це видали грант у розмірі $200 тис.

Зараз ви читаєте новину «Топ-5 порад, як не втратити гроші з банківської картки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі