Попит і ціни на житло в Києві зростають. Нерухомість залишається відносно доступною за історичними мірками, оскільки вартість житла та доходи населення зростають порівнянними темпами.
Про це написали у звіті Національного банку про фінансову стабільність.
Попит на житло в Україні зростає щороку. Винятком став 2020 рік пандемії.
"Стримане зростання попиту на житло зберігатиметься найближчими роками. Цьому сприяє поступове відновлення іпотечного кредитування та стрімке зростання доходів населення. Підігріває попит на житло і зниження дохідності депозитів. Це спонукає частину осіб зі значними заощадженнями шукати альтернативні напрями інвестування", — пояснили в Нацбанку.
У квітні на первинному і на вторинному ринках Києва темпи зростання цін перевищили 10% за рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Податок за квартири: хто отримає нові платіжки
"Передусім зростає вартість будівництва. У квітні індекс цін житлового будівництва становив 108,9 порівняно з показником попереднього року. Через тривалу реформу системи контролю за будівництвом, нова пропозиція в майбутньому може скоротитись, а наявний житловий фонд відносно обмежений. Також пожвавлюється попит, частково завдяки відновленню іпотеки", — зазначено у звіті.
Попит на нерухомість в Україні зростає. Одна з причин — банки пропонують кредити на житло під 9–9,5%. До цього процесу долучилася держава, процентні ставки почали знижуватися. Побільшало покупців, які згодні доплатити до основної ціни квартири ще кілька тисяч доларів, аби її не продали, доки вони узгодять усі питання з банком. Підготовка документів на звичайну угоду купівлі-продажу в нотаріуса займає три-п'ять робочих днів. Коли купуєш житло в кредит, доведеться чекати від двох тижнів до місяця. Бо до підготовки документів долучаються оцінники, банківські юристи та менеджери.
Коментарі