Влада України має відпустити курс гривні.
На цьому наголосив народний депутат від фракції "УДАР", колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник у ефірі "Ера-FM".
"Курс змінює конкурентоздатність національної економіки. Він збільшує постачання валюти, тому що позитивно впливає на експорт, і зменшує попит на валюту, тому що український виробник отримує конкурентні переваги на внутрішньому ринку. Це річ, яка не терпить відкладення", - сказав Пинзеник.
Він нагадав, що уряд зобов'язувався відпустити курс гривні у рамках програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
"Але сьогодні немає сенсу казати про виконання або невиконання, бо програма закінчилася у грудні минулого року", - зазначив Пинзеник.
Пинзеник зауважив, що курс гривні не є принципово важливим питанням для державного бюджету.
"Для бюджету важлива інфляція: як змінюються оптові ціни, споживчі ціни. У нас фетишизували обмінний курс. Тому це предмет неймовірних політичних дебатів", - зауважив "ударівець".
Відповідаючи, на запитання, як вплине вільний курс гривні на українців, він зазначив:
"Ніхто ж не реагує на те, що перед Новим роком ціна на м'ясо росте. Ніхто ж не реагує на те, що помідори взимку дорожчі, ніж весною. Якби ми, громадяни України, отримували зарплату в гривнях, а витрачали її у США в доларах, тоді питання курсу було би пріоритетом номер один для людей. Але ми живемо в Україні та витрачаємо гривні. Для нас важлива купівельна спроможність гривні: споживчі ціни. Тому завдання номер один Національного банку - тримати рівень інфляції".
Водночас Пинзеник визнав, що досі існує проблема з поверненням населенням доларових кредитів.
Коментарі
23