НАК "Нафтогаз України" був створений монополістом, щоб сконцентрувати в руках влади всі важелі впливу на енергетичну галузь.
Про це сказав заступник директора науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев у ефірі Першого ділового каналу.
"У 1998 році це було потрібно, тому що тоді більшість підприємств були на стадії реального банкрутства, і фінансування у руках держави таких активів було доцільним. Проте пройшло вже більше 10 років, і ситуація змінилася. Зараз зрозуміло, що "Нафтогаз" без фінансового вливання з боку іноземних інвесторів не виживе", - зазначив він.
При цьому, за його словами, будь-який монополіст не може бути збитковим, якщо керівництво проводить зважену політику.
На думку Рябцева, іноземні інвестори зацікавляться "Натофгазом" лише тоді, коли ця компанія буде прозорою.
"Не знаю, чи хтось погодиться купувати "Нафтогаз", поки не буде проведено відповідні процедури аудиту. Якщо дивитися, чи є компанія прибутковою, то за нашою бухгалтерською звітністю окремі дочірні компанії "Нафтогазу" прибуткові, а за західною звітністю компанія взагалі збиткова", - наголосив експерт.
Він нагадав, що аудит "Нафтогазу" проводився кілька років тому, проте його замовляла сама компанія.
"Але коли всі документи оприлюднюються всередині компанії, причому на закритих засіданнях, то виникає певна недовіра до таких оцінок", - підкреслив Рябцев.
Нагадаємо, Верховна Рада 24 лютого планує розглянути ініційований урядом законопроект №9429 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу".
Коментарі
2