Криза ліквідності не змусила Національний банк України (НБУ) активізувати довгострокове кредитування банків.
У I півріччі обсяг заборгованості кредитних установ скоротився всього на 297 млн грн - до 60,02 млрд грн, йдеться в звіті НБУ. За його даними, операції з регулювання ліквідності банків з початку року проведено на суму 9,4 млрд грн. Всі видані регулятором кредити були короткостроковими - максимум на 89 днів, пише "Комерсант-Україна" в публікації "Нацбанк надовго не дає".
Довгострокових ресурсів НБУ не надає.
"Нацбанк проводить тендери на рефінансування строком на два-три тижні під 7,5%. Кредити рефінансування на рік також можна отримати через тендери, але їх поки не було. Найтриваліший термін рефінансування - три місяці", - заявляв в середині липня директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвост.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росспоживнагляд не дозволив українському заводу поставляти сир в Росію
Мало банків отримують фінансування регулятора.
"Нацбанк може встановлювати додаткові вимоги залежно від інструментів та строків рефінансування, а також виду забезпечення кредиту. В результаті не всі бажаючі банки можуть отримати необхідні кошти в потрібному обсязі і вчасно", - говорить головний аналітик Брокбізнесбанку Олександра Федик. Тому учасники ринку чекають впровадження однакового підходу до всіх.
При цьому банкіри продовжують потребувати коштів.
"Основним джерелом довгострокових ресурсів, як і раніше залишаються депозити юридичних і фізичних осіб. Якщо НБУ відновить практику рефінансування банків на один рік і більше, це матиме позитивний вплив на депозитний ринок", - прогнозує директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.
Коментарі