Можлива криза в економіці Росії в 2013-2015 роках найсильніше вдарить по газовій галузі, тоді як підтримка нафтової сфери може не знадобитися навіть при різкому зниженні цін на нафту.
Про це розповіло джерело в російському міністерстві.
"У нас сценарії передбачають досить слабкий рубль. В принципі, це має компенсувати їм експорт, зниження в доларах. Тобто в рублях ціна на нафту не так сильно падає. Так як у них в рублях витрати, то по їх прибутковості це дуже сильно не вдарить", - пояснив співрозмовник.
Він також нагадав, що податкове навантаження на галузь і так прив'язане до ціни на нафту і вона знижується автоматом, коли ціна за підсумками щомісячного моніторингу падає.
"Поки нафта вище 40 (доларів за барель), то це на прибутках не позначиться, так вони самі кажуть", - відзначили в Мінекономрозвитку.
Проте існує досить реальна загроза в разі розвитку кризи для газової галузі, зазначило джерело.
"У нас є ринок Європи, і в цьому сценарії Європа падає, відповідно, обсяг експорту газу знижується. Може, на видобуток впливу криза і не зробить, але хто цей газ купить?" - зазначив він.
При цьому співрозмовник агентства не виключив, що, якщо ситуація в галузі різко погіршиться, уряд може розглянути можливість додаткових заходів підтримки.
Джерело в Мінекономрозвитку також заявило, що падіння ціни на нафту в Росії до $60 доларів в 2013 році ймовірне, але матиме короткостроковий характер.
МЕР підготувало кризовий прогноз соціально-економічного розвитку Росії на 2013-2015 роки, який враховує можливість падіння ціни на нафту до $60 і до $80 за барель в 2013 році. Мінфін висловив думку, що цей прогноз недостатньо песимістичний і, виходячи з таких цін на нафту, криза буде глибшою, і Росія буде вибиратися з неї довше, біля декількох років.
"Міністерство (економічного розвитку) було досить песимістичним. Те, що говорить Мінфін, - це не дуже реалістична ситуація. Вона має якесь право на життя, але я не впевнений, що це можливо", - зазначив співрозмовник.
Він пояснив, що подібний розвиток подій був би можливим, якби ціна на нафту впала і затрималася на досить тривалий термін на низькому рівні. Однак такий варіант подій малоймовірний.
"Вона довго не тримається (на низькому рівні), остання криза це показала", - відзначило джерело.
Співрозмовник висловив припущення, що подібний песимізм Мінфіну обумовлений бажанням міністерства обмежити витрати бюджету в довгостроковій перспективі.
Нагадаємо, голова Комітету економістів України, проректор Європейського університету Андрій Новак спрогнозував, що Російський рубль обвалиться через здешевлення нафти і спричинить за собою гривню.
Коментарі
4