Гривня, що опустилася в серпні до позначки 8,0 грн / $ 1, може затриматися на цьому рівні до середини вересня, а динаміка четвертого кварталу залежить від співпраці країни з Міжнародним валютним фондом (МВФ), цін на імпортований з Росії газ і припливу валютного виторгу від експорту аграрної продукції.
Таку думку висловили опитані Reuters експерти.
"За оптимістичного сценарію нам до середини вересня нічого не загрожує, далі - жовтень-листопад - залежатиме від того, що буде вирішено з МВФ", - сказав директор казначейства банку "Хрещатик" Олексій Козирєв.
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко також вважає, що, якщо МВФ у вересні виділить Україні черговий транш кредиту, то "можна спокійно утримувати курс 8 гривень до кінця року".
На думку експертів, кредити МВФ допоможуть Україні покрити дефіцит зовнішньої торгівлі, який за перше півріччя становить $ 1,801 млрд в порівнянні з профіцитом на суму $ 634 млн за аналогічний період минулого року.
"Також багато що залежатиме від динаміки надходжень валюти від експорту сільгосппродукції та витрат на енергоносії. Але глобальних передумов для девальвації гривні немає", - додав Козирєв.
Експерти кажуть, що боргові проблеми Єврозони і США, криза на фондових ринках, волатильність основних міжнародних валют підлили масла у вогонь і без того не затухаючому попиту на валюту в Україні. Зокрема, за словами аналітиків, нерезиденти зволіли вийти з українських гривневих облігацій та акцій, з цієї причини внутрішній ринок покинуло близько $ 100-120 млн.
Експерти також зазначили, що постійний перевагу попиту на валюту, зниження курсу гривні навіть у літні місяці та події кризового 2008 року підвищили побоювання девальвації гривні серед населення та дрібних підприємців.
"Населення продовжує купувати валюту і в серпні, тому що традиційно боїться "другої хвилі кризи" під осінь. Після кризи 2008 року населення привчили боятися цього періоду", - сказав Заблоцький.
Коментарі