неділя, 05 червня 2016 11:35

Експерти розповіли, як українцям отримати гранти

Експерти розповіли, як українцям отримати гранти
www.kakprosto.ru

У порівнянні з Європою, Україна перебуває на початковому рівні розвитку в культурі ґрантових проектів. Про це Gazeta.ua розповів незалежний бізнес-експерт Віталій Манько.

"За інсайдерською інформацією, поляки освоюють в 100 разів більше безповоротних асигнувань на розвиток малого й середнього бізнесу, ніж українці. Це говорить про хворобливий стан української економіки. Однак скоро можна очікувати стрімкого розвитку бізнес-ініціатив, бо гранти їх стимулюватимуть", – говорить Манько.

Більшість кандидатів на гранти відсіюються ще на етапі складання заявок.

"Потрібно пройти навчання і витратити купу часу, щоб скласти заявку на грант. Декому краще вкласти цей час і зусилля в розвиток бізнесу. Люди тільки починають розуміти, що аби щось отримати, треба вкласти", – говорить Оксана Левицька, координатор програми самозайнятості громадської організації "Крим.SOS".

На гранти може претендувати і підприємець-одинак, але частіше за все проект – це справа не однієї людини, а цілих команд. Найбільші шанси отримати грант мають проекти з чітким описом продукту.

"Треба пояснити, який економічний, соціальний ефект можна очікувати від проекту. Для грантодавця важливо, наскільки кандидат входить у відповідні ділові, академічні кола. Велику роль грає репутація", – відзначає Віталій Манько.

Підприємець вказує, що йому потрібно придбати, аби відкрити власну справу.

"Грант не видають у грошовій формі. Для відкриття освітнього проекту закуповують парти, стільці, дошку. Для виробничих потреб закупляють бетонозмішувач чи інше обладнання. Рідше за рахунок гранту оплачують послуги, які потрібні для старту бізнесу, наприклад, курс англійської мови чи розробкау програми. Грантодавці ще певний час наглядають, наскільки ефективно працюють отримувачі гранту", – говорить Оксана Левицька.

Для комерційних організацій є декілька шляхів отримати грант. Можна звернутися до організацій, які надають безповоротну фінансову допомогою за програмами економічного розвитку. До них належать Європейський банк реконструкції та розвитку, посольства, європейські структурні фонди. Помітними грантодавцями для українців залишаються ЄБРР і USAID. Інший варіант - спільнокошт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На виділений США $1 млрд Україна підтримає найбідніших

Нагадаємо, торік переселенці отримували гранти по 50 тисяч грн для власної справи.

Зараз ви читаєте новину «Експерти розповіли, як українцям отримати гранти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі