Впроваджені Національним банком України заходи щодо посилення контролю за операціями обміну валют населенням були спричинені надмірним попитом на іноземну валюту.
Таку думку висловив ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко в ефірі "Ера FM".
"У вересні несподівано населення купило у банків валюти на 2 мільярди більше, ніж продало. У "нормальні" місяці населення викуповувало 700-800 мільйонів. Після цього Національний банк вдався до адміністративних методів обмеження на валютообмінні операції. Вже стало традицією будь-яку проблему в нашому суспільстві вирішувати за допомогою адміністративних методів", - сказав він.
За його словами, ці заходи обмежать валютообмінні операції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євро подешевшав на 23 копійки, курс долара піднявся на 1 копійку - міжбанк
"Тому що Україна - чемпіон за кількістю обмінних пунктів і за кількістю операції з обміну валюти. Будь-яка проблема спонукає наших людей бігти до обмінних пунктів міняти гривні на долари, а потім навпаки. На цьому багато заробляють міняли", - вважає Савченко.
"Моя рекомендація Нацбанку така: давайте робити операції більше 10 тисяч гривень - з пред'явленням паспорта чи іншого документа без їх ксерокопіювання. А якщо операції дрібні, то навіщо ця бюрократія? А вийшло, що великих гравців ми не обмежили", - підсумував експерт.
Коментарі