Найпростіше монетизувати пільговий проїзд. Немонетизовані пільги створюють значно більше можливостей для зловживань. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економічний експерт Борис Кушнірук.
"Щоб монетизувати пільги на проїзд, можна, наприклад, запровадити половину вартості. Тоді буде зрозуміло, скільки людей користується пільговим проїздом. Решта потенційних пільговиків могли б по-іншому розпоряджатися цими грошима. З іншого боку, і перевізники не отримують збитків, бо перевозять пільговиків за половину вартості", - говорить експерт.
За його словами, найбільша проблема - відсутність реєстру отримувачів соціальних виплат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інвалідам відмінили пільговий проїзд
"Соціальні виплати отримують від 12 до 20 млн українців. Ніхто не знає, скільки точно. Єдиного реєстру отримувачів соціальних виплат немає. Коли Павло Розенко став міністром соцполітики, мав з ним розмову. Почали говорити про пільги саме з реєстру отримувачів соціальних виплат. Якщо не маєте всієї картини, важко говорити про подальші дії. Він називав суму 60 млн грн. Зараз йдеться про 300 млн доларів на такий реєстр", - говорить Борис Кушнірук.
Нагадаємо, у Мінсоцполітики раніше заявляли, що після схвалення Кабміном Верховна Рада прийме закон про монетизацію пільг до кінця 2016 року.
Коментарі
3