середа, 02 жовтня 2019 21:10

Чому продукти не дешевшають

Чому продукти не дешевшають
Чим менше валютизована економіка, тим менше курс іноземної валюти впливає на ціни всередині країни. Фото: Depositphotos

В Україні ціни порівняно з минулим роком зросли у 2-2,5 рази. Це пов'язано з тим, що економіка була адаптована під курс 26-27 грн/дол., розповів Gazeta.ua фінансовий аналітик Олексій Лупоносов.

"Жоден підприємець за власним бажанням не буде зменшувати ціну, якщо вона вже зросла. А контролювати їх не можемо, адже державне регулювання відмінили. Крім того, попит на молочку, м'ясо, овочі падає. Люди купують менше, бо грошей не вистачає. Зрозуміло, що виробники та продавці будуть збільшувати вартість, щоб компенсувати збитки", - додає Лупоносов.

За словами аналітика "Альпарі" Вадима Іосуба, на вартість товарів та послуг впливає співвідношення попиту та пропозиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштують основні продукти в раціоні українців

"Імпортери не будуть знижувати вартість товарів, якщо попит на них стійкий, при цьому зростання реальних доходів населення випереджає зростання продуктивності праці", - наголошує аналітик.

Чим менше валютизована економіка, тим менше курс іноземної валюти впливає на ціни всередині країни, додає він.

2 жовтня долар подорожчав на 36 коп. Нацбанк встановив курс 24,55 грн/дол. До цього долар в основному дешевшав. Найнижчий курс був 30 вересня - 24,08 грн/дол.

Зараз ви читаєте новину «Чому продукти не дешевшають». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі