В умовах коронакризи та зростання цін українська економіка потребує стимулюючих заходів. Через це збереження облікової ставки на рівні 6% є оптимальним рішенням.
У Комітеті з монетарної політики НБУ зазначають, що через карантин громадяни та підприємства ймовірно і надалі будуть стриманими в своїх споживчих та інвестиційних рішеннях. Це гальмує відновлення ділової активності. Відповідно, економіка потребує стимулюючої монетарної політики.
Водночас подорожчання енергоносіїв на світових ринках і поступове відновлення попиту прискорили зростання цін. За підсумками цього року, інфляція буде близька до цілі НБУ у 5%. Але 2021-го вона може зрости ближче до верхньої межі цільового діапазону 5% +/-1 в.п., пише Finance.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Нацбанку назвали головні ризики для економіки
"У таких умовах збереження облікової ставки на рівні 6 відсотків є оптимальним рішенням. З одного боку, вона тримається на рекордно низькому рівні й залишає банкам простір для зниження депозитних і кредитних ставок. З іншого боку, таке рішення спрямоване на забезпечення помірної інфляції у 2021-2022 роках, що важливо для стійкого зростання економіки", - кажуть у Комітеті з монетарної політики.
Члени КМП по-різному бачать подальшу траєкторію ставки. 5 очікують на збереження її рівня до кінця 2020-го. 3 бачать потенційний простір для подальшого зниження в короткостроковій перспективі. 2 припустили про можливість підвищення ставки вже наприкінці поточного року.
Під час засідання Комітету з монетарної політики 22 липня збереження облікової ставки на рівні 6% підтримали 7 з 10 членів КМП. Ще 3 висловилися за зниження ставки до 5,5%.
Коментарі