На Луганщині у напрямках Сватового та Кремінної точаться важкі бої. Російські окупанти реактивною артилерією перетворюють звільнені Збройними силами України населені пункти на попіл, як Попасну.
Більшість будинків в Стельмахівці зруйновані окупантами. Масштабними мінуваннями росіяни намагаються зупинити наступ ЗСУ, заявив у четвер голова обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі національного марафону.
"У селах вздовж лінії фронту частково мобілізовані росіяни виселяють місцевих жителів із будинків – Нижня Дуванка і навколишні населені пункти переповнені "мобіками". Після учорашньої заяви президента Росії Володимира Путіна почнеться тотальна мобілізація. Водночас на тимчасово окуповану територію Луганської області вже прибуло поповнення з числа мобілізованих. Відзначаються численні факти пограбувань та мародерства. Значна кількість зазначеного контингенту прибула з місць позбавлення волі", – розказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Деокупація Луганщини ЗСУ – Гайдай розказав про ситуацію в регіоні
Окупантів знову відбили від Білогорівки, а колаборантів росіяни далі Станиці Луганської не пускають – саме там шукають для них житло у пустих домівках. Втім, житла не вистачає не тільки для тих, хто біжить, а й для тих, хто бігтиме трохи пізніше.
"Саме в Станиці Луганській так зване міністерство будівництва ЛНР формує маневровий житловий фонд для біженців. Звісно, будувати ніхто нічого не збирається. Формування фонду проводитиметься виключно через вскриття житлових приміщень, в яких ніхто не проживає. Інформацію про такі домівки "адміністрація" району очікує от місцевого населення. Не подобався сусід – здай його будинок. Це – "руський мир", – додав Гайдай.
Грошей в окупантів на житло немає, бо їх вкладають у ремонти. Що саме і наскільки якісно роблять – неважливо, головне – вкласти кошти.
"Волгоградська область достроково нібито виконала план на 2022 рік щодо відновлення об'єктів інфраструктури у підшефному Станично-Луганському районі. На це було спрямовано 860 мільйонів рублів. Кому пішли ці кошти і де результати будівництва – наразі невідомо навіть місцевим жителям. Наскільки мало покращитися життя району, окупованого ще на межі зими-весни? За ці кошти, наприклад можна було виконати лише ремонт дороги від колишнього КПВВ до повороту на Широкий. Це якщо не красти", – ідеться у повідомленні.
Окупанти намагаються організувати контрнаступ на Лиман і продовжують будувати свою лінію оборони із бетонних споруд.
На відновлення Луганської області знадобиться приблизно сім років. Проте такі роботи можна буде розпочати лише після повної деокупації регіону.
Коментарі