На острові Шпіцберген, що входить до архіпелагу Свальбард в Північному Льодовитому океані, можна купувати лише обмежену кількість алкоголю. В одні руки продають два літри міцних напоїв та не більше 24 банок пива на місяць. Але можна закупитися одразу на весь рік. Щоб порахувати кількість, продавець проколює спеціальну картку. Її кожному видає губернатор.
Про це Gazeta.ua розповідає Михайло Молявко з Києва, який три роки мешкає у місті Лонгйїр.
"Усі питання на архіпелазі вирішує інститут губернатора Свальбард. Також діє рятувальна служба та 13 поліцейських. Їх головою вважається сам губернатор, - розповідає Михайло Молявко. - Також є невелика лікарня. Там надають першу допомогу та лікують нескладні випадки. Однак немає можливості проводити реанімацію чи братися за складні хвороби. Якщо людина у важкому стані, її терміново вивозять літаком на материк. Тут "заборонено" помирати. Через вічну мерзлоту, тіло не розкладається і з часом виштовхується на поверхню".
Майже у кожного жителя міста є рушниці чи пістолети, щоб за необхідності захиститися від ведмедя.
"Дозвіл на зброю видають у поліцейському відділку Шпіцбергену. Все, що для цього необхідно, - пред'явити довідку про несудимість з України. Але стріляти можна лише в крайньому випадку. Спочатку потрібно відігнати ведмедя сигнальними ракетами. Якщо він наближається до 30 метрів і нападає, можна стріляти. Щоправда потім доведеться доводити, що це була самооборона. Інакше можна потрапити в тюрму за браконьєрство".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українець розповів, як купити житло в США
"Полювати можна лише на оленя, але одного в рік. Перед охотою щоразу здається іспит зі стрільби. Купують ліцензію. Їх є три види — на оленя, самицю і самця. Від впольованої тварини обов'язково відрізають нижню щелепу. Несуть у відповідний відділ, де перевіряють чи вбили правильну особину. Також можна полювати куріпок і деяких видів гусей. Всі інші види під захистом".
У Саудівській Аравії є спеціальні поселення для іноземців - компаунди, які охороняються армією через можливі теракти. Люди з автоматами перевіряють всіх, хто проїжджає. Про це розповідає Христина Амірза, яка 10 років мешкає у Саудівській Аравії
Коментарі