Новий документальний фільм "Квітка. Голос у єдиному екземплярі" виробництва "Інтеру" покажуть в п'ятницю, 5 квітня, о 00:00 на телеканалі. Фільм присвячений відомій співачці українського походження Квітці Цісик. 4 квітня їй мало б виповнитися 60 років.
У США Квітка Цісик більше відома під іменем КейСі. Її голос знає майже кожен американець. Вона десятки років озвучувала рекламні джингли таких відомих компаній як "Coca-cola", "American Airlines", "McDonald's", "Ford". КейСі співала на бек-вокалі у таких зірок як Майкл Джексон та Уітні Хьюстон.
У 80-х роках дві її платівки з українськими народними піснями у виконанні співачки фактично контрабандою потрапили до України. І люди масово робили копії альбомів "Пісні до України" та "Два кольори" і передавали їх одне одному. Режисер Софія Чемерис розповіла Gazeta.ua про роботу над документальним фільмом про Квітку Цісик.
- У фільмі про співачку згадують ті, хто її знав. Як шукали героїв?
- Героїв ми шукали через рідних Квітки Цісик і через людей, які були з нею знайомі. Говорили з її чоловіком Едом, сином Едді, двоюрідною сестрою Христиною, з Олександром Горностаєм (директором оркестру Національної філармонії, який зміг записати єдине відеоінтерв'ю з Цісик українською мовою), з її прихильником Алексом Гутмахером (який після одної почутої пісні почав усіляко популяризувати ім'я співачки).
- Що найнеочікуваніше для вас вони розповіли з життя співачки?
- Дізналися, що той єдиний візит в Україну, коли в 1983 році Квітка Цісик разом з мамою приїжджала до нас, був таємним. Навіть її родина зі Львова не знала, що вона була тут. На той момент був циркуляр по лінії ідеології, де співачку забороняли. Нам розповідав один історик, що цей папір про заборону існував насправді. Тому що в репертуарі Квітки були пісні УПА, пісні січових стрільців. Тому вона й попадала під цю заборону. До того ж вона була дочкою емігрантів. Її чоловік розповідав, що в готелі, де вона зупинялася, усі телефонні розмови прослуховували.
- На вашу думку, що саме в її голосі так чіпляло слухачів?
- У Цісик був дуже рідкісний тембр – колоратурне сопрано. До того ж, вона вміла співати так званим "білим голосом" - це така своєрідна манера співу. Ажіотаж викликала кожна пісня з двох українських альбомів Квітки Цісик. Приміром, якщо взяти історію одного з героїв нашого фільму – Алекса Гутмахера. У 2006-му році він приїхав до Києва, і тут почув пісню "Черемшина" у виконанні Цісик. Її поставив у машині таксист-меломан, фанат Квітки. Алекса настільки вразив голос співачки, що коли він повернувся в Америку, то буквально присвятив своє життя пропаганді її творчості. При цьому він ніколи її не бачив і вони не були знайомі. Єдине, як потім виявилося, що в 1996 році він разом з нею лежав в одній онкологічній лікарні, але в різних відділеннях.
Також чотири допрем'єрні покази відбудуться завтра у Києві, Львові, Одесі та Луганську. У Києві фільм покажуть у Будинку кіно о 18:30. У Львові показ відбудеться у Палаці Мистецтв. В Одесі - у артхаусному кінотеатрі U-cinema. А в Луганську - у Національному університеті імені Тараса Шевченко.
Коментарі
8