Не минуло й три роки - Зеленський зустрівся з експертами і опозицією

Як перемогти Росію, вступити в НАТО і не піти на компроміси щодо суверинітету України? Про це президент Зеленський говорив з експертами та опозицією. Навіть зі своїм попередником, Петром Порошенком. Краще пізніше, аніж ніколи?

Президент нарешті зустрівся з експертами та громадськістю. І навіть з опозицією. Аби поговорити, що робити далі і де можна прикласти зусилля, щоб Україна виграла війну у Росії.

Для цього знадобилось аж три роки повномасштабного вторгнення. А ще - щоби дискусії про те, підуть росіяни на Харків чи Запоріжжя стали суворою реальністю. Очевидно, що західні партнери, які на кожній зустрічі кажуть про потребу діалогу з суспільством - дотиснули, щоби Зеленський нарешті вирішив послухати розумних людей.

А ще стало ясно, що людська гниль, якою себе оточив Зеленський - всі ці Єрмаки, Подоляки та Лещенки - неспроможні на здорові ідеї. Адже, припускаю, їхня головна мета - вийти в кеш і звалити подалі на іспанські береги. Уперше за три роки президент спромігся на зустріч із правозахисниками, які збирають інформацію про наших полонених та катування. Вдумайтесь, про яку якісну роботу можна вести мову - якщо у цих людях оточення президента бачить політичних конкурентів.

На зустріч уперше за довгий час запросили Ганну Гопко - очільницю комітету з міжнародки у минулому скликанні, круту фахівчиню з купою власних контактів по усьому світу - не лише на класичному Заході, а й дружній до нас Азії - Японії та Південній Кореї.

...Зеленський спромігся на зустріч зі щойно звільненим із полону правозахисником Максимом Буткевичем, людиною дуже фаховою. І такою, яка перебуваючи в полоні, знайшла в катівні на території ОРДЛО 40 наших військовополонених...

Питання, чому не раніше - бо нинішні "фахівці" Яременко та Ліза Ясько - виявились нефаховими для якісної роботи. Також Зеленський спромігся на зустріч зі щойно звільненим із полону правозахисником Максимом Буткевичем, людиною дуже фаховою. І такою, яка перебуваючи в полоні, знайшла в катівні на території ОРДЛО 40 наших військовополонених, до яких нікому не було діла! Я би таку фігуру випускала на міжнародний рівень, як антидот отруті різних карамурзят і вдів Навального, які натягнули на себе шкурку жертв.

Росія торгує нафтою морем і нема тому ради попри санкції? Хто ж винен Банковій, що якісного та профільного експерта з моря Андрія Клименка запросили на бесіду лише зараз?

Далі - ще здох один вовк. Стало відомо, що в день, коли Зеленський носив свій план перемоги до Ради, він вирішив поговорить із опозицією. Це випливає із вʼю Петра Порошенка 19 жовтня на каналі Прямий.

"Хочу наголосити, що я, як лідер опозиції, лідер другої за чисельністю парламентської фракції, бачив президента 24 лютого 2022 року, і потім два з половиною роки можливості у президента зустрітися з парламентом не було. Я оцінюю це абсолютно серйозно, без жодного тролінгу як дуже позитивний крок. Нарешті відбулася хоча б можливість, хоча б невеличкий час обмінятися аргументами, почути один одного. Я вважаю, що це дуже-дуже добре".

Спілкувались два президента - екс і нинішній - про план перемоги. Це нормально, і цілком в дусі класичної політики.

"Звичайно, що я порадив додати сюди певних складових, але сам факт того, що ми нарешті припинили абсолютно порожні й неконституційні розмови про те, що країна обійдеться без НАТО, що нас туди ніколи не візьмуть і ми підемо шляхом безпекових двосторонніх гарантій… Я з самого початку казав, що це є "smokescreen". Ви відходите від реальних речей, які потребує держава. Якщо у вас є безпекові гарантії, скажіть мені, будь ласка, чому, коли українські війська були атаковані у Вугледарі, безпекові гарантії не були застосовані? Чому, коли нас відкинули від Авдіївки чи від Мар'їнки, безпекові гарантії не працювали? Тому що це не є безпекові гарантії. І єдиною гарантією, яка можлива - це є членство в НАТО. Але яке членство?

Перше - правильно наголошено на тому, що ми маємо негайно цього року отримати запрошення в НАТО. І це може бути зроблено на рівні послів країн-членів НАТО, я неодноразово як президент мав можливість зустрічатися з ними як в Києві, так і в Брюсселі. Друге - 4 грудня у нас відбудеться засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. І вони уповноважені прийняти необхідне рішення по запрошенню. І хочу наголосити, що це буде грудень, вже після виборів президента США. І сьогодні ми маємо мобілізувати всі зусилля і попрацювати до 4 грудня для отримання запрошення.

...ми отримаємо запрошення, по-перше, без будь-яких компромісів щодо суверенітету і незалежності держави. Це те, що було в Мінську і не було в Стамбулі. Ми ніколи не підемо на обмеження суверенітету...

Ще одна позиція, на яку я хочу звернути вашу увагу. Запрошення отримає країна. Не президент, не влада, а країна. І чому це важливо? Бо країна отримає запрошення в межах міжнародно визнаних кордонів. І це буде означати, що ми отримаємо запрошення, по-перше, без будь-яких компромісів щодо суверенітету і незалежності держави. Це те, що було в Мінську і не було в Стамбулі. Ми ніколи не підемо на обмеження суверенітету. Ніколи не приймемо статус колонії Росії.

Друга позиція - це повага до територіальної цілісності держави. Ми ніколи не визнаємо жодний клаптик української окупованої території територією будь-якої іншої країни, включно з Росією. Тобто нема компромісів по територіальної цілісності.

Третє - нема компромісів по потужності української армії. Ми не будемо обмежувати ні дальність бою, ні кількість озброєння, нічого. Бо лише армія і тільки армія здатна захистити існування держави. І ми одразу же це повинні заявити. Це ми не обговорюємо.

Четверта позиція - це позиція санкцій. І в рамках санкцій ми маємо продемонструвати, що мета санкцій є перша - обрізати для Путіна можливості фінансування війни. Критерієм ефективності є обмеження російського експорту, обмеження надходжень від експорту до російського бюджету. І ми готові сьогодні надати ті напрацювання наші - і нашим партнерам, і українській владі - для того, щоб зробити санкції ефективними", - переказав зміст зустрічі із Зеленським Порошенко.

Ми знаємо історію ворожнечі від колишнім президентом і нинішнім. Утім, скільки би Порошенко та Зеленський взаємно терпіти одне одного не могли - саме ці двоє є президентами довгої війни з РФ. Тому навіть, якщо Зеленський мав розмову з колишнім опонентом - це гуд. Бо всі пливуть в одному човні і ніхто нікому треба поза межами України.

Говорити з опонентами та суспільством - ніколи не пізно. Президенту варто перестати бути вільними вухами Єрмака і послухати нарешті експертне середовище. А якби ще зняли штучні бани на поїздки опозиції і розмов з опозицією з цікавих нам держав - було би дуже ок.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі