Російська Федерація вперше з 1918 року оголосила дефолт за зовнішнім суверенним боргом в іноземній валюті.
Це стало кульмінацією економічних санкцій проти РФ, запроваджених Сполученими Штатами Америки і ЄС, повідомляє Bloomberg.
"Обмеження позбавили Росію можливості здійснення платежів закордонним кредиторам", – ідеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт РФ не допоможе Україні виграти війну - Bloomberg
Протягом декількох місяців РФ знаходила шляхи обходу обмежень, але 26 червня закінчився пільговий період по виплаті відсотків у розмірі близько $100 млн. Факт несплати відсотків по боргу в крайній термін вважається дефолтом.
"Російський уряд вже втратив можливість випускати боргові зобов'язання, деноміновані в доларах. Вже зараз Росія не може позичати у більшості зарубіжних країн", – заявив економіст дослідницького інституту Nomura в Токіо Такахіде Кіучі.
Під час фінансової кризи в Росії і обвалу рубля в 1998 році уряд президента Бориса Єльцина оголосив дефолт за своїм внутрішнім боргом у розмірі $40 млрд. Востаннє Росія зазнавала дефолту стосовно своїх іноземних кредиторів понад століття тому, коли більшовики відмовилися від боргового тягаря Російської імперії у 1918 році.
Російський Мінфін заплатив кредиторам рублями після відповідного наказу президента РФ Володимира Путіна. За двома випусками доларових єврооблігацій виплатили 12,51 млрд рублів - близько $235 млн за штучним російським курсом. Йдеться про випуски євробондів із погашенням у 2027 та 2047 роках. Кошти перерахували Національному розрахунковому депозитарію.
Коментарі