Близько 155 млн людей 2020 року постраждали від сильного голоду через конфлікти, економічні наслідки пандемії коронавірусу, негоди.
Від голоду потерпає на 20 млн осіб більше, ніж 2019-го, йдеться у звіті ООН.
Дві третини з тих, хто голодує, живуть у десятьох країнах: Афганістані, Ємені, Сирії, Судані, Конго, Північній Нігерії, Ефіопії, Південному Судані, Зімбабве та Гаїті.
"Кількість людей, які стикаються з гострою нестачею їжі та потребують термінової допомоги, зростає. У XXI столітті немає місця для голоду. Нам потрібно боротися з голодом і конфліктами разом, щоб позбутися обох", – заявив генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ООН попереджає про голод "біблійних масштабів"
Згідно з доповіддю, 75,2 млн дітей віком до п'яти років мали затримку в рості, а 15,8 млн були ослаблені або мали недостатню вагу для свого зросту.
"Якщо ми не почнемо знаходити політичні шляхи вирішення конфліктів, кількість людей, які потребують гуманітарної допомоги, постійно збільшуватиметься", - прокоментував головний економіст Всесвітньої продовольчої програми Аріф Хусейн.
Прогнози на 2021 рік свідчать, що понад 142 млн у 40 країнах світу можуть зіткнутись з продовольчою кризою, надзвичайними ситуаціями та катастрофами.
Понад 34 млн осіб у всьому світі перебувають на межі гострого браку їжі.
Коментарі