Українську агрокомпанію "Мрія" купила сільськогосподарська фірма "Сейліс" із Саудівської Аравії. Суму й умови угоди не розголошують.
— Це перша інвестиція після початку російської агресії 2014 року. Вона означає відновлення віри інвесторів в Україну, в основні галузі нашої економіки, — каже президент 52-річний Петро Порошенко.
Агрохолдинг "Мрія" заснували 1992-го. Має шостий за розміром земельний банк в Україні — 150 тис. га. Обробляє землі в Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській областях. Компанія володіє чотирма елеваторними комплексами, картоплесховищем на 52 тис. т, насіннєвим і крохмальним заводами. Спеціалізується на вирощуванні пшениці, ячменю, рапсу, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрового буряку, картоплі.
Саудівська компанія вже обробляє майже 45 тис. га в Україні, які прилягають до земель "Мрії".
Два роки тому керівництво Саудівської Аравії заявляло, що планують вкладати гроші в сільське господарство за кордоном. Їхні підприємці мали намір побувати в Україні, щоб оцінити можливості для інвестицій.
— У Саудівській Аравії немає кліматичних умов і можливостей для розвитку більшості напрямків аграрного сектора, — говорить економіст Андрій Новак, 45 років. — Тому Україна із запасом чорноземів є привабливою для них. Це перша ластівка. Далі можна чекати приходу на наш аграрний ринок інших компаній Аравійського півострова чи з африканських країн.
В Україні поки що немає офіційного ринку купівлі-продажу землі. Легальними є орендні відносини. Саудівська Аравія поводитиметься цивілізовано і згідно українських законів. Незаконних оборудок не буде.
— Завдяки цій угоді вирішилося питання боргів цієї компанії. Щоправда, не зовсім на користь кредиторів. Вони втратили понад 90 відсотків грошей, — додає експерт з інвестицій 38-річний Олександр Паращій. — 2015 року борги "Мрії" становили 1,1 мільярда доларів. Саудити викупили ж їх десь за 200 мільйонів доларів. Однак вони придбали лише права на акції компанії. Не українську землю. Тому пайовикам шкоди не буде.
Коментарі