Найбільше шкідливих речовин у повітря викидають підприємства Кривого Рогу на Дніпропетровщині та Маріуполя Донецької області. Такі дані оприлюднив Державний комітет статистики.
Третє місце у рейтингу забрудненості посідає місто Бурштин у Галицькому районі Івано-Франківщини. Прикарпатські екологи обурюються і такий факт спростовують.
— Це нісенітниця, — переконує головний спеціаліст із питань охорони атмосферного повітря Державно-екологічної інспекції в Івано-Франківській області 56-річний Володимир Біленький. — У Бурштині гранично допустима концентрація в повітрі заборонених речовин — 2 міліграми на метр кубічний, а у Східних областях — 40–50.
У Бурштинській поліклініці також дивуються, що їхнє місто у списку найбрудніших.
— У нас люди найбільше хворіють і помирають від серцево-судинних недуг, онкохвороб і надзвичайних ситуацій. Легеневі — на четвертому місці. Це так само, як у інших регіонах. У навколишніх селах люди теж особливо не хворіють: діти здорові, жінки народжують без патологій, — розказує 68-річний заступник головного лікаря Бурштинської міської поліклініки Ярослав Василюк.
Бурштинська ТЕС має три димові труби. Дві по 250 і одну 180 м заввишки. У діаметрі — 8 м. Чотири роки тому на станції реконструювали шість енергоблоків, замінили фільтри.
У Бурштині мешкає понад 20 тис. людей. Теплоелектростанція працює в місті з 1965 року.
Коментарі