— Подібних виставок не існує ніде в світі. Окрім подиву, інших емоцій у відвідувачів немає, коли бачать ці заморожені квіти. Іноді діти намагаються лизнути скульптури, для фігур це не страшно. Більше батькам треба хвилюватись, аби малі не застудили горло, — розказує про виставку заморожених квітів 37-річний Олексій Бондар, представник оргкомітету заходу. Вона відбувається на столичному Співочому полі.
10 скульптур — букети у брилах льоду — створили в комунальному підприємстві "Київзеленбуд". Кожна важить 250 кг.
— Спочатку думали зробити квіти з криги, але погода в нас така — може підвести. А ще людям і так достатньо холоду, — продовжує Олексій Бондар.
Майже всі букети — з троянд різних розмірів і зелені. Один із пурпурною орхідеєю, ще один з ірисом.
— Услышала, что выставка очень красивая. И вход для пенсионеров бесплатный, — у п'ятницю по обіді киянка 71-річна Антоніна Ляховська розглядає заморожені троянди. — Давно вмію заморожувати квіти у льоду. Зриваю квітки герані. Розкладаю їх у формочки для льоду. Заливаю водою, обов'язково охолодженою кип'яченою. Тоді немає пухирців. І в морозилку на ніч. Зранку вмиваюся кубиками. І гарно виглядає, і корисно для шкіри.
Квіткові композиції розставили на тумбочках у наметах неподалік сцени. Навколо близько сотні людей. Фотографують скульптури на мобілки та фотоапарати. З колонок чути класичну музику.
— Видишь, все заморожено, даже веточки, — звертається до доньки Олена Зеляк, 37 років. Вони розглядають букет із трояндами та папороттю. Ззаду за тумбою сидить електрик. Лагодить дроти. У темряві букети будуть підсвічувати.
— А когда их отморозят? — питає 5-річна Вероніка.
— Они сами отморозятся, — пояснює мати.
— Кожен район робив квіткову композицію, потім везли їх у спеціальне місце в Києві, де є кріокамера, — говорить Олексій Бондар. — При мінус 25 градусів квіти шарами заливали дистильованою водою. Залежно від складності процес триває тиждень-два. Останні кілька днів на вулиці було вище нуля, й нічого не пошкодили.
Виставка триватиме до 27 січня.
Коментарі