неділя, 13 червня 2021 23:45

Україна драматично програла Нідерландам – 2:3

"Йоган Кройфф Арена" готова до гри. Фото: knvb.nl.

Добрий вечір!

Нарешті ми дочекалися того часу, коли збірна України дебютує на Євро-2020. І відразу з дуже серйозним суперником – збірною Нідерландів. Та ще й в Амстердамі!

А мені пригадується інший червень і інший рік – 1988-ий. Вечір 12 червня в Кельні. Матч Голландія (тоді її ще можна було так називати) – Україна (тоді її ще не можна було так називати). Дев'ять українців із двома представниками татарського народу (Дасаєв і Хідіятуллін) обіграли команду Гулліта (Ван Бастен просидів матч у запасі) – 1:0.

Не знаю, як у вас, а я маю відчуття дежавю. Проблемні Нідерланди із амбітним тренером проти згуртованої України. Звісно, ми не маємо таких зірок, яких мали 1988-го, але знову називаємося андердогами. Знову Нідерланди йтимуть стіною. Чи встоїмо?

Вдала гра сьогодні майже гарантуватиме вихід до 1/8 фіналу. Ну й хайп довкола футболок нашої збірної треба підтверджувати серйозною грою і серйозним результатом. Бо коли, як не зараз?

Тренери вже назвали стартові склади команд. В Україні кілька несподіванок: Сидорчук буде грати замість Степаненка, а Забарний - замість Кривцова.

Нідерланди: Стекеленбург - Ван Анхольт, Блінд, Де Врей, Тімбер, Думфріс - Ф. Де Йонг, Де Рон, Вейналдум - Депай, Вегорст.

Запасні: Крул, Бізот, Велтман, Аке, Вейндал, Бергхейс, Л. Де Йонг, Классен, Гравенберх, Мален, Коопмейнерс, Гакпе.

Україна: Бущан - Миколенко, Матвієнко, Забарний, Караваєв - Сидорчук, Малиновський, Зінченко - Зубков, Ярмоленко - Яремчук.

Запасні: Пятов, Трубін, Соболь, Кривцов, Тимчик, Попов, Степаненко, Шапаренко, Марлос, Макаренко, Бесєдін, Довбик.

Грають гімни команд.

Гра почалася!

2 хв. Зінченко обрізався й вивів Депая на наш ворота. Утім Бущан зіграв надійно.

4 хв. Ярмоленко бив після подачі з кутового від Малиновського, але націлений удар не вийшов.

6 хв. Бущан!!! Потягнув удар Думфріса з 5 метрів.

7 хв. Іще один вбивчий момент у господарів! Вище воріт полетів м'яч.

10 хв. Зубков шкутильгає. Може бути змушена заміна. Так і є. Марлос виходить!

14 хв. Тиснуть нідерландці. Важко у ці хвилини нашим гравцям.

18 хв. Миколенко прорвався правим флангом і виконав передачу на Яремчука. Вийшло засильно.

22 хв. Ярмоленко зіпсував перспективну атаку. Забракло швидкості Андрію, щоби вирватися на оперативний простір.

26 хв. Обложили наш карний майданчик господарі. Поки відбиваємося.

27 хв. Бущанище! Ліквідував вихід сам на сам Вергхорста.

31 хв. Ярмоленко завдав першого удару в площину, але ніякої небезпеки цей удар не являв.

36 хв. Забарний втратив м'яч і все ледь не закінчилося голом у свої ворота.

39 хв. Бущан знову потягнув просто вбивчий удар з меж карного майданчика.

40 хв. І зразу ж Думфріс бив головою. Марлос проґавив вихід правого хавбека.

43 хв. Геть затиснули нас нідерландці. Ніякої контргри немає.

45 хв. Все, перший тайм закінчився. З останніх сил відбиваємося.

Розпочинають команди другу половину матчу.

49 хв. Позиційно атакують Нідерланди. Ніби перший тайм триває.

52. хв. ГОЛ! Пробили Бущана таки. Миколенко втратив м'яч, пішов простріл, Бущан перехопив, але на відскоці першим був Вейналдум. Програємо – 0:1

57 хв. На куражі вдруге забивають господарі. Вехорст забиває після падіння Миколенка. Антигерой Віталій сьогодні – 2:0.

63 хв. Геть розвалюється хвалена команда Шевченка. Жодного моменту в нас.

67 хв. Гидко дивитися, чесне слово. Сильний спортсмен б'є слабкого. От вам і поганий тренер Де Бур!

71 хв. Продовжують грати Нідерланди ніби й рахунок не відкрито. Тиснуть і рвуться вперед.

72 хв. Яремчук непогано пробив, але все бачив Стекеленбург.

75 хв. Оце то да! Ярмоленко коронним ударом забив у дев'ятку! 2:1!

79 хв. ГОЛ!!!! Роман Яремчук!!! Розкішна передача Малиновського і точний удар головою!!! 2:2!

84 хв. Знову взялися штурмувати наші ворота господарі поля. Нервові хвилини.

85 хв. ГОЛ! Думфріс. Протискає Зінченка й б'є головою! Бущан майже дістав, але не виручив! 3:2 Всі голи в нас із лівого флангу.

90 хв. Основний час закінчено. Пішов додатковий.

90+2 Сидорчук отримує жовту картку.

Все! Поразка, за яку не соромно. Щось треба робити нашим із лівим флангом!

Збірна Нідерландів після цієї перемоги вийшла на друге місце в групі . Перше утримує Автрія, яка сьогодні перемогла Північну Македонію – 3:1. Україна на третьому місці. Наступний тур буде зіграно в четвер, 17 червня.

Зараз ви читаєте новину «Україна драматично програла Нідерландам – 2:3». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua