неділя, 17 вересня 2023 03:41

Ні "по четвергаХ, ні "по четвергаМ" ‒ мовознавець сказав, як правильно

Ні "по четвергаХ, ні "по четвергаМ" ‒ мовознавець сказав, як правильно
Мовознавець Олександр Авраменко дав несподіваний варіант дню тижня "четвер"Фото: nikopolnews

Всі знають, як пишуться правильно дні тижня. Але часто задумуємось як вжити форму слова "четвер".

"Почнемо з четверга. Яка ж форма правильна: "четвер" чи "четверГ"? У називному відмінку правильно буде "четвер". Без букви "г", - розповів у своєму черговому відеоуроці український мовознавець Олександр Авраменко.

В інших відмінках з'являється буква "г". Наприклад, "четверГА", "четверГУ", "четверГОМ".

"А як же правильно сказати: ходжу на заняття "по четвергах" чи "по четвергам"? Звичайно, у місцевому відмінку маємо вживати закінчення "ах" – "по четвергах", "по вівторках". Але я раджу віддавати перевагу більш органічним варіантам: ходжу на заняття "щочетверга" або "щовівторка", - розповів Авраменко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким словом замінити вигук "Блін!"

Слово "четвер" не цурається і стійких сполук слів. Одна з них: "Не тепер, так у четвер!". Цей фразеологізм означає – байдуже коли, але буде зроблено, підкреслив мовознавець.

Слово "заставляти" дуже часто використовуємо не в тому значенні, яке воно має насправді. Часто кажемо "його заставили", коли маємо на увазі, що хтось щось робить не з власної волі. Але використовувати слово "заставили" у такому значенні неправильно, каже мовознавець Олександр Авраменко.

У випадках, коли потрібно сказати, що хтось щось робить не зі своєї волі, слід використовувати слово "змусили".

Зараз ви читаєте новину «Ні "по четвергаХ, ні "по четвергаМ" ‒ мовознавець сказав, як правильно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі