На східному узбережжі Великої Британії археологи знайшли одне з найбільших середньовічних поховань вікінгів, повідомляє The National Geographic.
В ямі біля міста Веймонт знайдено 51 череп, а поруч тіла. Всі вони належали молодим норвежцям, які загинули в Х столітті.
Голова дослідницької експедиції Джейн Еванс з Національної археологічної лабораторії заявила, що всі ці вікінги були вбиті в один час. Дослідження кісток та зубів довели, що це сталося в ІХ-Х століттях нашої ери. Та найбільш цікавою подробицею є те, що всіх стратили через відсікання голови і всі вони зібрані з різних частин Скандинавії.
Професор Еванс сказала, що дослідження зубів довели, що там були люди з південних районів Данії та з земель, що лежать біля північного полярного кола. Поки вчені не знають, що тут сталося, та що змусило таких різних людей зібратися у Британії, яка ворогувала з вікінгами.
Археолог з Луганського палеонтологічного центру Василь Гримчишин розповів Gazeta.ua, що вуглецевий аналіз зубів може розказати звідки походила людина.
"В зубній емалі накопичуються мінерали з місцевої води. Тому дослідивши її ізотопи, можна дізнатися, яку воду пила людина, та в якому кліматі жила. В цьому випадку вчені зрозуміли, що поховані проживали в місцевостях набагато північніше за Британію. Хоча були кілька черепів зі схожими ознаками на зубах. Проте вони не підійшли до британського антропологічного типу. Також ці люди їли багато м"яса, а отже навряд були селянами, бо в той час вони не могли собі цього дозволити", - зазначив Гримчишин.
За словами археолога, поховання може свідчити про невдалий набіг вікінгів на Англію.
"Це були часи постійних набігів людей з півночі на Британію. Країна після правління Альфреда Великого у 8 столітті вже не могла захищатися, тому вікінги припливали щороку. Тут, мабуть, їм не пощастило і вони потрапили у засідку та були всі вбиті. Можливо спочатку їх порубали, бо на де-яких кістяках є сліди переламів, а потім вже після смерті обезголовили. Це була стандартна практика в середньовічній Англії. Так робилося, щоб мерці не піднялися з могил", - розповів науковець.
Коментарі