Китайські хакери у вівторок ввечері "зламали" сервери пошукової системи Google та 20 інших компаній. Уряд США взяв на себе розслідування цієї справи, вимагаючи від влади Китаю пояснень у справі, пише The Guardian.
За даними Google, кібертеррористичний напад був націлений на отримання інформації про політичних дисидентів в країні. Компанія заявила, що це суперечить правам людини.
У відповідь Google оголосив, що більше не буде піддавати цензурі результати пошуку в Китаї.
Держсекретар США Гілларі Клінтон повідомила, що уряд США звернувся до Пекіну за поясненнями.
"Ми були поінформовані Google про хакерський напад, що викликає дуже серйозні питання. Вимагаємо у Китайського уряду пояснення", - сказала вона.
Клінтон, яка невдовзі почне турне по Азії, повідомила, що вільне користування всесвітньою мережею має дуже важливе значення для бізнес-структур і урядів всього світу.
"Можливість вільно працювати в кіберпросторі є критичною в сучасному суспільстві і економіці", - сказала Клінтон.
Президент США Барак Обама назвав інтернет-безпеку "пріоритетом державної безпеки". Він також сказав, що "фільтрування інформації несумісне з сучасним життям".
Хакери напали на урядові комп"ютери у Вашингтоні, Лондоні, Берліні та багатьох інших містах. На думку деяких експертів, це говорить про те, що акція була спонсорована або принаймні схвалена посадовими особами в Пекіні.
В офіційній заяві Google йдеться про те, що конфлікт "сягає серця набагато більших глобальних дебатів щодо свободи слова".
Не було дивним те, що уряд США втрутився у цю справу, адже керівник Google Ерік Шмідт був радником Обами під час останньої виборчої кампанії.
Переклад: Gazeta.ua
Коментарі